2/25/2021
پنج شنبه، ۰۷ اسفند ۱۳۹۹
ترامپ در 3 ایالت کلیدی می‌بازد
فاکس نیوز:

ترامپ در 3 ایالت کلیدی می‌بازد

رسانه منصوب به حزب جمهوریخواه آمریکا در اظهارنظری که به مذاق ترامپ خوش نخواهد آمد، پیش‌بینی کرد که وی در انتخابات پیش رو، 3 ایالت کلیدی را به رقیب دموکرات واگذار خواهد کرد.

اعتمادآنلاین| «فاکس نیوز» رسانه طرفدار دونالد ترامپ، نظرسنجی را منتشر کرده که قطعاً رئیس‌جمهور آمریکا را عصبانی خواهد کرد.

 

به گفته این رسانه طرفدار حزب جمهوریخواه، ترامپ در انتخابات 2020، سه ایالت کلیدی «اوهایو»، «ویسکانسین» و «آریزونا» را به «جو بایدن» رقیب دموکرات، واگذار خواهد کرد.

 

این در حالی است که در جریان انتخابات 2016، ترامپ پیروزی در هر سه ایالت نامبرده را از آنِ خود کرده بود.

 

به عنوان مثال، در ایالت اوهایو، ترامپ به لحاظ اقتصادی، از برتری 11 امتیازی نسبت به بایدن برخوردار است، اما وقتی پای عدالت نژادی وسط می‌آید که سوژه این روزهای اعتراضات خیابانی آمریکا است، بایدن در مقایسه با او،  امتیازی 13 درصدی دارد.

 

اوضاع ترامپ در آریزونا از این هم وخیم‌تر است. این ایالت طی 70 سال گذشته فقط یک بار به دموکرات‌ها رای داده اما اکنون، بایدن با اختلاف 4 پله امتیاز، امید دارد که آن را از چنگ ترامپ برباید.

 

در ویسکانسین هم، بایدن با اختلاف 9 امتیاز، از ترامپ پیشی گرفته است.

 

البته این نخستین بار نیست که فاکس نیوز، از پیشتازی بایدن در انتخابات 2020 خبر می‌دهد. این رسانه در نظرسنجی قبلی خود گفته بود: تمایل برای رای دادن به بایدن در مقایسه با ترامپ، 48 به 40 است.

 

ترامپ هم در مقام اعتراض، مدعی شد: فاکس نیوز روح «راجر آیلز» مدیر اجرایی سابق خود را معذب می‌کند.

 

گفتنی است روحی که ترامپ شاهد گرفت، در زمان حیات، از مدیران ارشد و با نفوذ گروه رسانه‌ای فاکس بود که در سال 2016، به اتهام آزار جنسی 23 نفر از کارکنان این شبکه، مجبور به استعفا شد.

 

منبع: مهر

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها