7/13/2020
دوشنبه، ۲۳ تیر ۱۳۹۹
بیش از 10 درصد مراجعه کنندگان برای کرونا در تهران، بستری می‌شوند/ مراجعه به مراکز درمانی رشد حدود 8 درصدی داشته است

بیش از 10 درصد مراجعه کنندگان برای کرونا در تهران، بستری می‌شوند/ مراجعه به مراکز درمانی رشد حدود 8 درصدی داشته است

علیرضا زالی فرمانده ستاد مقابله با کرونا خبر داد: از مجموع مراجعه‌کنندگان به بخش‌های بهداشتی و درمانی 10.1 درصد آن‌ها بستری شده‌اند که آمار بسیار مهم و قابل توجهی است‌.

اعتمادآنلاین| علیرضا زالی فرمانده ستاد مقابله با کرونا در گفت‌وگویی تلویزیونی در پاسخ به این سؤال که "آیا وارد پیک جدیدی از کرونا شده‌ایم؟"، گفت: این مسئله نیازمند یک بررسی تحلیلی همه‌گیرشناسی است و باید به ما فرصتی برای تحلیل آمار داده شود اما در تهران میزان مراجعین به بخش‌های درمانی رو به افزایش است و میزان مراجعین سرپایی تهران نسبت به 24 ساعت گذشته بالغ بر 7.9 درصد رشد داشته است.

 

وی افزود: از مجموع مراجعه‌کنندگان به بخش‌های بهداشتی و درمانی 10.1 درصد آن‌ها بستری شده‌اند که آمار بسیار مهم و قابل توجهی است‌.

 

وی اضافه کرد: در دو بیمارستان تهران افرادی بستری شدند که در 10 روز گذشته دارای تماس با بیماران کرونایی بوده‌اند و سفر عامل اصلی این انتقال بوده است و طبق یکی از مطالعات ما در یکی از بیمارستان‌های ارجاعی تهران، 60 درصد افراد بستری‌شده، سابقه مسافرت به استان‌های دیگر را داشتند که نشان می‌دهد بخشی از موج جدیدی که ممکن است در تهران به وقوع بپیوندد به‌دنبال سفرهاست.

 

زالی تأکید کرد: سفرها می‌توانند خطرآفرین باشند و روند کنترل بیماری در تهران را تحت‌الشعاع قرار  دهند؛ ماه خرداد تعطیلی زیادی داشته است و ممکن است ما را دچار مشکلات و چالش‌های فراوانی در زمینه درمان بیماران مبتلا به کرونا کند.

 

منبع: تسنیم

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها