7/15/2020
چهارشنبه، ۲۵ تیر ۱۳۹۹
نگرانی مردم از ابتلا به کرونا به کمترین میزان رسید
نتایج جدیدترین نظرسنجی ایسپا نشان داد:

نگرانی مردم از ابتلا به کرونا به کمترین میزان رسید

بر اساس نتایج جدیدترین نظرسنجی مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران(ایسپا) و دفتر مطالعات اجتماعی شهرداری تهران، از هر 10 شهروند تهرانی، چهار نفر نگران ابتلای خود و خانواده به ویروس کرونا هستند.

اعتمادآنلاین| مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران اعلام کرده است نتایج اجرای 6 موج نظرسنجی توسط این مرکز و دفتر مطالعات اجتماعی شهرداری تهران نشان می‌دهد، نگرانی شهروندان تهرانی از ابتلای خود و خانواده به ویروس کرونا، در نیمه خرداد 1399 کاهش پیدا کرده است و 41 درصد شهروندان به مقدار «زیاد» نگران ابتلای خود و خانواده به ویروس کرونا هستند. این رقم پایین‌ترین درصد، در طول اجرای 6 موج نظرسنجی است.

 

بر اساس نتایج جدیدترین نظرسنجی مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران(ایسپا) و دفتر مطالعات اجتماعی شهرداری تهران، از هر 10 شهروند تهرانی، چهار نفر نگران ابتلای خود و خانواده به ویروس کرونا است.

 

براساس نتایج این نظرسنجی، 41 درصد از پاسخگویان به مقدار «زیاد»، 22 درصد به مقدار «متوسط» و 37 درصد به مقدار «کم» نگران ابتلای خود و خانواده به ویروس کرونا هستند.

 

نتایج به تفکیک گروه‌های مختلف نشان می‌دهد، زنان بیشتر از مردان نگران ابتلای خود و خانواده به ویروس کرونا هستند. جوانان زیر 30 سال نسبت به سایر گروه‌های سنی نگرانی کمتری دارند. بین افراد با تحصیلات دانشگاهی و غیردانشگاهی نیز تفاوت معناداری مشاهده نمی‌شود.

 

موج ششم نظرسنجی ابعاد شیوع ویروس کرونا در تهران به سفارش دفتر مطالعات اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران توسط ایسپا به صورت تلفنی، با جامعه آماری شهروندان بالای 18 سال ساکن شهر تهران و با حجم نمونه 1055 در تاریخ 11 تا 13 خرداد 1399 اجرا شده است.

 

مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران اعلام کرده است، نتایج اجرای 6 موج نظرسنجی توسط این مرکز و دفتر مطالعات اجتماعی شهرداری تهران نشان می‌دهد، نگرانی شهروندان تهرانی از ابتلای خود و خانواده به ویروس کرونا، در نیمه خرداد 1399 کاهش پیدا کرده است.

 

با توجه به نتایج نظرسنجی، به نظر می‌رسد اوج نگرانی شهروندان، مربوط به اوایل اردیبهشت، زمانی که دولت پس از چند هفته تعطیلی، تصمیم به بازگشایی مجدد کسب و کارها گرفت، است و بعد از آن، از میزان نگرانی شهروندان کاسته شده است.

 

6 موج نظرسنجی درخصوص ابعاد شیوع ویروس کرونا در تهران به سفارش دفتر مطالعات اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران توسط ایسپا به صورت مصاحبه تلفنی، با جامعه آماری شهروندان بالای 18 سال ساکن شهر تهران، اجرا شده است.

 

منبع: ایسنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها