11/30/2020
دوشنبه، ۱۰ آذر ۱۳۹۹
نزدیک به 5 هزار میلیارد تومان خسارت، نتیجه کرونا بر هتل‌داری

نزدیک به 5 هزار میلیارد تومان خسارت، نتیجه کرونا بر هتل‌داری

 رئیس جامعه هتل‌داران ایران با اشاره به کاهش 4500 میلیارد تومانی درآمد هتل‌های کشور طی 3 ماه گذشته نسبت به مدت مشابه سال قبل گفت: بسیاری از هتل‌ها به دلیل نبود توجیه اقتصادی تعطیل هستند.

اعتمادآنلاین| جمشید حمزه‌زاده رئیس جامعه هتل‌داران درباره آمار مسافران هتل‌ها اظهار داشت: در حال حاضر هر چند که دستور بازگشایی هتل‌های کشور با رعایت پروتکل‌ها و ضوابط بهداشتی اعلام شده است، ولی به دلیل نبود توجیه اقتصادی، بسیاری از هتل‌ها فعالیت خود با آغاز نکرده‌اند. 

 

وی با اشاره به اینکه نبود توجیه اقتصادی سبب تعطیلی هتل‌های کشور به ویژه در شهرهای مانند مشهد شده است، گفت:‌ پائین بودن ضریب اشغال هتل سبب می‌شود که فعالیت هتل‌ها توجیه اقتصادی نداشته باشد. 

 

وی ادامه داد: البته در هفته‌های اخیر فعالیت هتل‌ها در کیش، استان‌های شمالی و آذربایجان شرقی تا حدودی رضایت‌بخش بوده ولی نسبت به مدت مشابه سال پیش بسیار کمتر است و به غیر از کیش، آذربایجان شرقی و برخی استان‌های شمالی، ضریب اشغال سایر هتل‌ها در استان‌های دیگر کمتر از 5 درصد است. 

 

حمزه‌زاده با بیان اینکه 2070 هتل و هتل‌آپارتمان زیرمجموعه جامعه هتل‌داران قرار دارد، گفت: بیشترین هتل‌ها در مشهد و کمترین هتل‌ها در چهارمحال بختیاری قرار دارد. 

 

وی مهمترین مشکل و دغدغه هتل‌ها را در حال حاضر نبود منابع مالی برای پرداخت حقوق کارکنان هتل‌ها اعلام کرد و گفت: درآمد هتل‌ها در کشور طی سه ماهه اسفند 98 و فروردین و اردیبهشت 99، 4 هزار و 500 میلیارد تومان کاهش یافته است. 

 

رئیس جامعه هتل‌داران ایران خاطرنشان کرد: یک‌هزار میلیارد تومان از کاهش درآمد مربوط به ماه اسفند و 2 هزار میلیارد مربوط به فروردین و 1500 میلیارد از کاهش درآمد نیز مربوط به اردیبهشت بوده است. 

 

حمزه‌زاده گفت: در 2070 هتل و هتل‌آپارتمان زیرمجموعه جامعه هتل‌داران، 75 هزار کارمند به صورت مستقیم مشغول فعالیت هستند که با از دست رفتن درآمد هتل‌ها، پرداخت حقوق این افراد با مشکل مواجه شده است.

 

منبع: فارس

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها