8/10/2020
دوشنبه، ۲۰ مرداد ۱۳۹۹
نسل جوان فکر می‌کند آمریکا مدعی حقوق بشر است
قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی:

نسل جوان فکر می‌کند آمریکا مدعی حقوق بشر است

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور گفت: از کودتای 28 مرداد 1332 تاکنون، آمریکا دشمنی خود را با ملت ایران ادامه داده است، البته آمریکا از بدو تاسیس خود دشمن شماره یک بشریت است. مهمترین ابزار دشمنی آمریکا با کشورهای آزادی‌خواه و مسلمان، ادعای دروغین و واهی دفاع از حقوق بشر است.

اعتمادآنلاین| قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور با اشاره به جنایات ضدبشری آمریکا علیه مردم دنیا، گفت: به دلیل ضعف نخبگان در بیان جنایات آمریکا، نسل جوان ما فکر می‌کند که آمریکا مدعی حقوق بشر و تمدن است.

 

نصرت‌الله لطفی در نشست خبری خود با موضوع بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی، اظهار کرد: اگر جامعه‌ای قراینی از دشمنی پیدا کرد، عقل حکم می کند دشمن را بشناسد و به شیوه‌های دشمنی دشمن پی ببرد تا با او مقابله کند. ما دشمنان عنودی مثل آمریکا و رژیم صهیونیستی داریم.

 

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور بیان کرد: از کودتای 28 مرداد 1332 تاکنون، آمریکا دشمنی خود را با ملت ایران ادامه داده است، البته آمریکا از بدو تاسیس خود دشمن شماره یک بشریت است. مهمترین ابزار دشمنی آمریکا با کشورهای آزادی خواه و مسلمان، ادعای دروغین و واهی دفاع از حقوق بشر است. آمریکا از بدو تاسیس بیشترین ناقض حقوق بشر بوده و پرونده سیاهی در زمینه فساد، کشتار، جنایت و نقض حقوق بشر چه در داخل خاک آمریکا و چه در خارج از آمریکا دارند.

 

وی ادامه داد: به دلیل ضعف نخبگان در بیان جنایات آمریکا، نسل جوان فکر می‌کند که آمریکا مدعی حقوق بشر و تمدن است. باید آمریکا را بازشناسی کرده و ماهیت واقعی آمریکا را برای ملت مان یادآوری کنیم تا آنها نتوانند خوی چپاولگری خود را مخفی کنند. آمریکا بزرگترین ناقض حقوق بشر است.

 

لطفی با بیان اینکه جنایاتی در ایران در تیرماه سال‌های آغازین انقلاب رخ داد که آمریکا مستقیم یا غیرمستقیم در این جنایات نقش داشت، افزود: ترور رهبری، انفجار دفتر حزب جمهوری و شهادت شهید بهشتی، بمباران شیمیایی منطقه سردشت، ترور آیت‌الله صدوقی، شلیک موشک به هواپیمای مسافربری در تیر ماه سال‌های 60 تا 67 رخ داده است.

 

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور همچنین تصریح کرد: آمریکای امروز با از بین رفتن 150 میلیون سرخپوست و 60 میلیون آفریقایی شکل گرفت. آمریکا همواره با کودتا، لشکرکشی و ترور رهبران سیاسی دنبال سرنگون کردن دولت‌های مردمی بوده و هست. آمریکا 62 کودتا اجرا یا از آن حمایت کرده است. آمریکا برای کاهش جمعیت کشورهای اسلامی هزینه کرده است و امروز ما با تهدید کاهش و پیری جمعیت مواجه هستیم.

 

لطفی با اشاره به جنایات آمریکا در کشورهای مختلف ازجمله لشکرکشی به کامبوج، فیلیپین و ویتنام و تحریم ونزوئلا، سوریه، کوبا و ایران به بهانه‌های حقوق بشری، خاطرنشان کرد: در ادامه طرح معامله قرن، بخشی کرانه باختری به سرزمین‌های اشغالی افزوده می شود و هفته آینده آمریکا آن را رسماً اعلام می کند. این‌ها نمونه‌هایی از نقض حقوق بشر علیه کشورهای مختلف است.

 

وی با اشاره به تظاهرات اخیر در داخل آمریکا علیه نژادپرستی و بی‌عدالتی، گفت: آمریکا دشمنی حیله‌گر، جانی، رذل و پست است که انواع جنایات مرتکب شده است. برنامه‌های امسال ما برای افشای حقوق بشر آمریکایی تحت‌الشعاع شرایط کرونایی است و تجمعات، همایش‌ها قابل اجرا نیست، ولی مناسبت‌ها تعطیل بردار نیست. شعار محوری ما «آمریکا مظهر کشتار، نژادپرستی و منفورترین دولت ناقض حقوق بشر» است.

 

لطفی اضافه کرد: امسال امکان برگزاری راهپیمایی نداریم ولی از ظرفیت نماز جمعه در شهرهایی که نماز جمعه برگزار می‌شود و منطقه قرمز نیست، استفاده کرده و برنامه‌هایی را اجرا می کنیم، ولی فراخوان نداریم تا تجمعی برگزار نشود. گل‌افشانی مزار شهدای هفتم تیر، سخنرانی رئیس بنیاد شهید در یادمان شهدای هفتم تیر در سرچشمه، هم‌اندیشی با حضور مسعود سلیمانی که اخیرا از زندان آمریکا آزاد شده و جمعی از اساتید آمریکایی به صورت مجازی، بازنشر جنایات آمریکا در فضای مجازی، ویژه‌برنامه در بندرعباس و گلباران محل سقوط هواپیما، نشر چندین هشتک با موضوع حقوق بشر آمریکایی در فضای مجازی، نمایشگاه‌های سیار در سطح شهر از جمله برنامه‌هایی است که برگزار می کنیم.

 

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور ادامه داد: روز 6 تیر به نام تروریسم دولتی، حامی ترور و دشمنی با خادمین ملت‌ها، روز هفتم تیر روز توطئه گری، کودتا و آتش‌افروزی، هشتم تیر به عنوان تحریم‌های ظالمانه، نسل کشی، استفاده از سلاح کشتار جمعی، نهم تیر به عنوان نژادپرستی، بی‌عدالتی و خشونت، دهم‌تیر به عنوان بدعهدی، ستمگری و باج‌خواهی، یازدهم تیر به عنوان سلطه‌گری، استعمارگری و غارتگری بین‌المللی و دوازده تیر به عنوان جنایت جنگی، فساد و کشتار زنان و کودکان نامگذاری کرده‌ایم.

 

وی با اشاره به اینکه اگر جنایات آمریکا به خوبی بیان می شد، امروز دیگر جوان نباید آمریکا را مهد تمدن بداند، تصریح کرد: بعد از فرمایش‌های رهبری، رسماً از دولت مطالبه شد که اسناد لانه جاسوسی منتشر شود ولی گوش شنوایی نبود. سال گذشته دوباره این مطالبه را مطرح کردیم که اقداماتی ازجمله فراهم شدن زمینه برای انتشار این اسناد در کتب درسی آغاز شد و وزیر آموزش و پرورش هم قول داد که جبران مافات شود و ما هم منتظر این اقدامات هستیم.

 

منبع: ایسنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها