8/8/2020
شنبه، ۱۸ مرداد ۱۳۹۹
فراکسیون الفتح خواهان فراخوان نخست وزیر به پارلمان عراق است

فراکسیون الفتح خواهان فراخوان نخست وزیر به پارلمان عراق است

فراکسیون «الفتح» (هادی العامری) روز پنجشنبه به طور رسمی از رییس پارلمان عراق خواست که نخست وزیر و مسئولان ستاد مبارزه با کرونا را به پارلمان فراخواند.

اعتمادآنلاین| بر اساس متن نامه ای که محمد الغبان رییس فراکسیون الفتح در رسانه ها منتشر کرده از «محمد الحلبوسی» رییس پارلمان خواسته است که «مصطفی الکاظمی» نخست وزیر به همراه اعضای ستاد مبارزه با ویروس کرونا را به پارلمان فراخواند.

 

الغبان در این نامه گفته است که به منظور بررسی تدابیر دولت برای مقابله با ویروس کرونا و علت همه گیری و افزایش موارد ابتلا و مرگ و میرها در عراق خواهان فراخوان نخست وزیر و ستاد مبارزه با کرونا به پارلمان عراق است.

 

رییس فراکسیون الفتح در پارلمان طبق قانون، امضای 50 نماینده را که از فراخواندن نخست وزیر به پارلمان حمایت کرده، به نامه خود الحاق کرده است.

 

بسیاری در عراق معتقدند که همزمان با آغاز به کار دولت الکاظمی، ویروس کرونا به طرز بی سابقه ای در عراق شیوع یافته تا جایی که سازمان بهداشت جهانی نسبت به شرایط عراق ابراز نگرانی کرده است.

 

در طول 50 روز گذشته و از زمان آغاز به کار دولت جدید تعداد مبتلایان به کرونا رشد فزاینده و چند برابری داشته و اکنون به بیش از 51 هزار و 500 نفر رسیده و مرگ و میر نیز از دو هزار مورد تجاوز کرده است.

 

منبع: ایرنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها