8/9/2020
یکشنبه، ۱۹ مرداد ۱۳۹۹
رکورد 18ساله در معدن شکسته شد

رکورد 18ساله در معدن شکسته شد

رئیس هیئت عامل ایمیدرو خبر داد: سال‌های 97 و 98 شاهد اوج‌گیری راه‌اندازی طرح‌های معدنی و صنایع معدنی در سراسر کشور بوده‌ایم، راه‌اندازی 38 طرح در این مدت طی تاریخ 18ساله فعالیت ایمیدرو، بی‌سابقه بوده است.

اعتمادآنلاین| خداداد غریب‌پور که به‌مناسبت هفته صنعت و معدن سخن می‌گفت، تصریح کرد: طبق آمارهای منتشرشده، این سازمان از ابتدای فعالیت (1381) تا پایان سال گذشته به‌همراه شرکت‌های تابعه و بخش خصوصی، 165 پروژه را راه‌اندازی کرده‌اند.

 

وی خبر داد: حاصل این تعداد طرح، سرمایه‌گذاری نزدیک به 20میلیارد دلاری در کل کشور بوده است.

 

97 و 98 سال‌های اوج‌گیری توسعه

 

غریب‌پور گفت: در حالی که در اکثر سال‌ها، متوسط تعداد طرح‌های راه‌اندازی‌شده تک‌رقمی بوده است، در سال‌های 97 و 98 به‌یک‌باره شاهد اوج‌گیری سرعت اجرا و همچنین راه‌اندازی پروژه‌ها شده‌ایم، به‌طوری که طی این دوره، به‌ترتیب 16 و 22 طرح معدن و صنایع معدنی با مشارکت بخش خصوصی در سراسر کشور راه‌اندازی شد.

 

وی در عین حال با یادآوری اینکه 88 پروژه از سال 92 به این سو راه‌اندازی شده است، گفت: این عدد معادل 53 درصد از طرح‌های راه‌اندازی‌شده حدود دو دهه اخیر در بخش معدن و صنایع معدنی کشور بوده است.

 

وی افزود: سرمایه‌گذاری این مدت نیز به 9.3 میلیارد دلار رسید که  46 درصد از کل سرمایه‌گذاری‌ها را شامل می‌شود.

وی تأکید کرد: بخش قابل‌توجهی از این طرح‌ها همچون آلومینیوم جنوب، توسعه کارخانه‌های کنسانتره و گندله سنگ آهن در سنگان، آهن اسفنجی فولادهای استانی، طرح‌های توسعه صنعت مس و... در مقیاس ملی بوده‌اند.

 

سرمایه‌گذاری‌های ایمیدرو و شرکت‌های تابعه از ابتدا تا پایان 98 به‌شرح زیر است:

 

سرمایه‌گذاری‌های ایمیدرو

 

منبع: تسنیم

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها