8/12/2020
چهارشنبه، ۲۲ مرداد ۱۳۹۹
مشاور رئیس و مدیرکل هیات‌رئیسه مجلس کیست؟

مشاور رئیس و مدیرکل هیات‌رئیسه مجلس کیست؟

رئیس مجلس در حکمی امیرابراهیم رسولی را به عنوان مشاور رئیس و مدیرکل هیات‌رئیسه مجلس شورای اسلامی منصوب کرد.

اعتمادآنلاین| محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در حکمی امیرابراهیم رسولی را به عنوان مشاور رئیس و مدیرکل هیات‌رئیسه مجلس شورای اسلامی منصوب کرد. وی تجربه بیش از دوازده سال فعالیت و تجربه اداری؛ سیاسی و رسانه‌ای در مجلس و دارای دکتری علوم سیاسی (گرایش مسائل ایران) است. مسئولیت کنونی وی ازجمله جایگاه‌های استراتژیک در مجلس است که ارتباط مستقیم با صحن علنی و اعضای هیات‌رئیسه دارد.

 

رسولی حدود ده سال پیش با راه‌اندازی سایت خبری نماینده (رسانه تخصصی حوزه مجلس) صاحب امتیاز و مدیرمسئول این مجموعه بود و با نمایندگان مرتبط و با حوزه‌های انتخابیه آشنایی پیدا کرد.

 

وی در مجلس هشتم و نهم با حکم مشاور و رئیس دفتر حدادعادل و در مجلس دهم مسئولیت پارلمانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور (وزارت ارشاد) را عهده‌دار بوده و نسبت به ساختار اداری مجلس شناخت کافی دارد.

 

فعالیت حزبی و سیاسی او از سال 80 و همکاری با جریان‌های مختلف سیاسی و شخصیت‌های کشوری و لشگری در کارنامه وی مشهود و در انتخابات ریاست جمهوری 96 عضو شورای رسانه حجت‌الاسلام رئیسی بود.

 

وی در انتخابات مجلس یازدهم حضور داشت و علی‌رغم حضور در لیست تهران در لحظات پایانی به نفع وحدت و ائتلاف نیروهای انقلاب انصراف داد.

 

در سوابق وی فعالیت در مرکز اسناد انقلاب اسلامی و سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران به چشم می‌خورد.

 

منبع: تسنیم

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها