8/10/2020
دوشنبه، ۲۰ مرداد ۱۳۹۹
رکوردشکنی تعداد نامزدهای امی 2020 نسبت به دوره های قبل

رکوردشکنی تعداد نامزدهای امی 2020 نسبت به دوره های قبل

جوایز امی 2020 با توجه به تعداد ارسالی محصولات تلویزیونی آمریکا برای رقابت در این جوایز مهم، امسال یک رکورد گذاشت.

اعتمادآنلاین| با وجود 71 سال سابقه، جوایز امی امسال توانست یک رکورد جدید بگذارد. امسال نخستین باری است که تعداد نامزدها در دسته‌بندی‌های کلیدی تا وقتی که لیست نهایی نامزدها اعلام بشود مشخص نخواهد بود.

 

امسال به خاطر افزایش مداوم تعداد آثار ارسالی در تعدادی از بخش‌ها، آکادمی تلویزیون آمریکا اعلام کرد تعداد نامزدهای بخش‌های درام و سریال گسترش پیدا می‌کند تا هشت نامزد بتوانند در این بخش‌های حضور داشته باشند و تعداد نامزدهای دیگر بخش‌ها هم با توجه به تعداد کل آثار ارسالی در هر بخش مشخص خواهد شد.

 

برای بخش‌هایی که بین یک تا 19 اثر ارسالی داشته باشند، مقیاسی بین صفر تا چهار نامزد در نظر گرفته می‌شود، بین 20 تا 80 اثر ارسالی منجر به حضور پنج نامزد و 81 تا 160 اثر ارسالی باعث حضور شش نامزد خواهد شد.

 

ارسال بین 161 تا 240 اثر باعث شکل‌گیری هفت نامزد می‌شود و بیش از 240 اثر زمینه حضور هشت نامزد را فراهم می‌کند.

 

امسال 197 اثر در بخش درام و 111 سریال در بخش کمدی فرستاده شده است. حتی با وجود اینکه برنده‌های همیشگی مانند «بازی تاج‌وتخت» و «فلی‌بگ» امسال حضور ندارند، هیچ کمبودی برای سریال‌ها در تمام بخش‌ها وجود ندارد. پارسال 165 اثر در بخش درام و 108 اثر در بخش کمدی ارسال شده بود.

 

تعداد آثار ارسالی در بخش سریال‌های کوتاه از 35 به 41 افزایش پیدا کرده که به معنی حضور پنج نامزد خواهد بود و در بخش فیلم تلویزیونی هم اوضاع مشابه است و تعداد آثار از 21 به 28 افزایش پیدا کرده است.

 

دیگر بخش‌هایی که شامل حضور پنج نامزد نهایی می‌شوند، تاک شوهای ورایتی با 24 اثر، ورایتی مخصوص و زنده با 29 اثر، سریال کمدی یا درام کوتاه با 33 اثر، سریال‌ها یا برنامه ویژه غیرداستانی مجری‌دار با 42 اثر، برنامه واقع‌گرایانه بدون ساختار با 44 اثر، برنامه واقع‌گرایانه ساختاردار با 47 اثر، برنامه رقابتی با 60 اثر، برنامه واقع‌گرایانه غیرداستانی با 63 اثر و سریال ورایتی کوتاه با 20 اثر هستند.

 

منبع: مهر

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها