8/4/2020
سه شنبه، ۱۴ مرداد ۱۳۹۹
تدوین دو طرح برای افزایش تعداد 40 نماینده و اصلاح بزرگترین حوزه‌های انتخابیه

تدوین دو طرح برای افزایش تعداد 40 نماینده و اصلاح بزرگترین حوزه‌های انتخابیه

نماینده مردم بافق و مهریز در مجلس شورای اسلامی از تدوین و ارائه دو طرح برای افزایش تعداد 40 نماینده و اصلاح حوزه انتخابیه مهریز، میناب و جیرفت خبر داد.

اعتمادآنلاین| محمدرضا صباغیان، نماینده بافق در مجلس شورای اسلامی از دو طرح اصلاح و تفکیک بزرگترین حوزه‌های انتخابیه کشور و افزوده‌شدن 40 نماینده به کل حوزه‌های انتخابیه خبر داد.

 

وی با بیان اینکه "حوزه انتخابیه بنده (مهریز، ابرکوه، بافق، بهاباد و خاتم) بزرگترین حوزه انتخابیه مجلس است"، افزود: برای اصلاح و تفکیک حوزه انتخابیه مهریز و افزایش تعداد نمایندگان مجلس دو طرح ارائه شده است که امیدواریم در اولویت طرح‌های مجلس قرار گیرد.

 

نماینده مردم بافق و مهریز در مجلس درباره علت مطرح کردن چنین طرح‌هایی اظهار داشت: گستردگی و پراکندگی شهرها و روستاهای حوزه انتخابیه مهریز برای منتخبان مردم سخت و طاقت‌فرسا می‌باشد، بنابراین از همین ابتدای شروع فعالیت مجلس در دوره جدید طرح افزایش تعداد نمایندگان و اصلاح و تفکیک حوزه مهریز ارائه شده است.

 

صباغیان ادامه داد: چنانچه این طرح در مجلس -همچون دوره دهم- رأی نیاورد، طرح دیگری را نیز تدوین کرده‌ایم. به‌دلیل اینکه در سطح کشور 3 حوزه انتخابیه مهریز در استان یزد؛ جیرفت در استان کرمان و میناب در استان هرمزگان از 5 شهرستان شکل گرفته‌اند طرح جداگانه‌ای ارائه شده است که با توجه به مقتضیات کشور حداقل این 3 حوزه انتخابیه که بیشترین شهرستان و وسعت را در کشور دارند اصلاح و تفکیک شوند و نماینده‌ای به آنها اضافه شود.

 

طرح افزوده‌شدن 40 نماینده در مجلس دهم مطرح شده بود و تمامی فرایندها را نیز طی کرده بود اما به‌دلایلی ازجمله اینکه علی‌رغم توزیع 40 نماینده به همه حوزه‌های کشور و حل مشکلات بعضی از حوزه‌ها ولی تعدادی از حوزه‌ها نیز موافق نبودند؛ در صحن علنی مجلس مطرح شد و رأی نیاورد.

 

منبع: تسنیم

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها