8/8/2020
شنبه، ۱۸ مرداد ۱۳۹۹
آیین‌نامه آموزش و پرورش مناطق مرزی چه زمانی تصویب می‌شود؟

آیین‌نامه آموزش و پرورش مناطق مرزی چه زمانی تصویب می‌شود؟

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به وجود 16 استان مرزی و مشکلاتی که در حوزه آموزش و پرورش دارند گفت: برنامه‌ریزی برای رفع این مشکلات بر عهده آموزش و پرورش مناطق مرزی است. آیین نامه آموزش و پرورش مناطق مرزی مراحل نهایی تصویب را می گذراند و امیدواریم تا پایان سال نهایی شود.

اعتمادآنلاین| مجتبی زینی وند با اشاره به ماموریت این سازمان در راستای جذب مشارکت‌های مردمی اظهار کرد: اداره کل امور شوراها و مناطق آزاد تجاری آموزش و پرورش که زیرمجموعه سازمان مدارس غیردولتی است مسئولیت این امر را بر عهده دارد.

 

وی افزود: همچنین انعقاد تفاهم‌نامه‌هایی با سایر دستگاه‌ها و استفاده از توان خیرین در حوزه سازمان مدارس غیر دولتی از طریق این اداره کل دنبال می‌شود. آیین نامه جلب و جذب سمن‌ها طراحی شده و مراحل تصویب در شورای عالی آموزش و پرورش را می‌گذراند.

 

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه شوراها در استان‌ها به ریاست استاندار و در شهرستان‌ها به ریاست فرمانداران و بخشداران تشکیل می‌شود عنوان کرد: 17 دستگاه و نهاد حقوقی و حقیقی عضو شوراهای آموزش و پرورش هستند. مسائل آموزشی استان در این شورا به بحث و تبادل نظر گذاشته شده و در واقع تلاش می‌شود از ظرفیت‌ها و امکانات منطقه‌ای برای ارتقای نظام تعلیم و تربیت استفاده کنیم.

 

زینی‌وند با بیان اینکه سال گذشته بیش از 1400 میلیارد تومان از محل درآمد شوراها جذب شده است افزود: استفاده از سمن‌ها و جوامع خیرین برای کمک به نظام تعلیم وتربیت از دیگر برنامه‌های جذب مالی توسط شوراهاست.

 

وی همچنین با اشاره به وجود 16 استان مرزی و مشکلاتی که در حوزه آموزش و پرورش دارند گفت: برنامه ریزی برای رفع این مشکلات بر عهده آموزش و پرورش مناطق مرزی است. آیین نامه آموزش و پرورش مناطق مرزی  مراحل نهایی تصویب را می گذراند و امیدواریم تا پایان سال نهایی شود.

 

منبع: ایسنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها