8/12/2020
چهارشنبه، ۲۲ مرداد ۱۳۹۹
وزارت کشور رشد 100 درصدی در حوزه انتصاب مدیران زن داشته است

وزارت کشور رشد 100 درصدی در حوزه انتصاب مدیران زن داشته است

مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده با اشاره به بخشنامه صادر شده از سوی دکتر جهانگیری مبنی بر اختصاص یافتن 30 درصد پست‌های مدیریتی به زنان در سراسر کشور گفت: وزارت کشور رشد 100 درصدی در حوزه انتصاب مدیران زن داشته است.

اعتمادآنلاین| فریبا نظری مشاور کشور در امور زنان و خانواده با تاکید بر اینکه زنان ظرفیت بزرگی در توسعه کشور محسوب می‌شوند؛ گفت: نیاز است ردیف بودجه ای مشخص برای حوزه زنان و خانواده جهت تقویت فعالیت‌هایشان در کشور در نظر گرفته شود.


فریبا نظری مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده در نشست مدیران ارشد وزارت کشور با معاون اول ریاست جمهوری که عصر روز چهارشنبه 18 تیرماه در وزارت کشور برگزار شد، با اشاره به بخشنامه صادر شده از سوی دکتر جهانگیری مبنی بر اختصاص یافتن 30 درصد پست‌های مدیریتی به زنان در سراسر کشور گفت: وزارت کشور رشد 100 درصدی در حوزه انتصاب مدیران زن داشته است.


مشاور وزیر کشور با اشاره به اینکه 16 معاون استاندار زن در 15 استان کشور منصوب شده است؛ گفت: در استان سیستان و بلوچستان دو معاون استاندار زن منصوب شده است.


 نظری با تاکید بر اینکه این مهم با شجاعت و اقتدار وزیر محترم کشور انجام گرفته است؛ گفت: کادرپروری خوبی در حوزه مدیران زنان در مجموعه وزارت کشور انجام گرفته که امید داریم از این ظرفیت‌ها در سایر مجموعه‌ها هم استفاده شود.


وی در این خصوص گفت: طی سال 97 تا امروز، حدود 70 مدیرکل، 100 معاون مدیرکل، 55 بخشدار، 65 معاون فرماندار، 3 فرماندار زن در همه استان‌های کشور مشغول به کار هستند.


مشاور وزیر در امور بانوان و خانواده در ادامه به حضور 2500 دهیار زن از مجموع 37 هزار دهیار در کشور اشاره کرد و گفت: با آین امار می توانیم بگوییم که در هر استان کشور، حضور زنان را در کسوت‌های ارشد مدیریتی به صورت معاون استاندار، یا معاون فرماندار و بخش دار شاهد هستیم.


نظری تصریح کرد: در سال 97 با دستور ویژه وزیر محترم کشور برای نخستین بار در دولت دوازدهم، مدیران کل دفاتر زنان و خانواده استانداری‌های سراسر کشور، عضو شواری توسعه و برنامه‌ریزی استانداری و ستاد بحران شده‌اند و در شورای معاونین استانداری هم دعوت می‌شوند.


وی در این خصوص گفت: این موضوع برای تبادل و انتقال مسائل زنان و خانواده در سطح استان‌ها مفید و ضروری است.


مشاور وزیر کشور ادامه داد: نتیجه شرکت مدیران زنان در ستاد بحران را در سیل سال گذشته و کرونای امسال شاهد هستیم.


نظری با اشاره به اینکه از ابتدای اسفند تا امروز با مشارکت 1800 سازمان مردم‌نهاد در حوزه زنان، خانواده و کودکان که با مدیریت و راهبردی دفاتر زنان و خانواده استانداری‌ها انجام شده است؛ حدود 8 هزار زن سرپرست خانوار، سی میلیون ماسک و گان را در کشور تولید کردند که اقدامی بزرگ در کشور محسوب می شود.


مشاور وزیر در پایان خاطرنشان کرد: ضروری است که ردیف اعتباری مستقل برای حوزه زنان و خانواده در سال آینده دیده شود.

 

منبع: جهانی خبر

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها