10/30/2020
جمعه، ۰۹ آبان ۱۳۹۹
چند نرخی شدن باعث رانت و فساد می‌شود
عضو اتاق بارزگانی:

چند نرخی شدن باعث رانت و فساد می‌شود

عضو اتاق بازرگانی تهران گفت: چند نرخی شدن باعث رانت و فساد می‌شود اکنون در جنگ اقتصادی به سر می‌بریم و باید به هر نحو شرایط را تسهیل کنیم. عدم ثبات باعث می‌شود سرمایه‌گذار به ایران نیاید.

اعتمادآنلاین|  مهرداد عباد در جلسه امروز اتاق بازرگانی تهران اظهار داشت: بی‌ثباتی برای تصویب قوانین و بخشنامه‌ها باعث نابرابری در حوزه اقتصاد شده است. یک روز صادرات منع می‌شود یک روز تخصیص ارز ممنوع می‌شود با این رویه برخی کسب و کارها از بین می‌روند. کسانی که برای مشاغل خود برنامه‌ریزی کرده‌اند امکان فعالیت نخواهند داشت.

 

وی با بیان اینکه اقتصاد دستوری جواب نمی‌دهد افزود: چند نرخی شدن باعث رانت و فساد می‌شود اکنون در جنگ اقتصادی به سر می‌بریم و باید به هر نحو شرایط را تسهیل کنیم. عدم ثبات باعث می‌شود سرمایه‌گذار به ایران نیاید.

 

این عضو اتاق بازرگانی تصریح کرد: سال گذشته قرار شد که قوانین تثبیت شود اما این اقدام صورت نگرفت قوانین خلق الساعه باعث رانت می‌شود. ارز 4200 تومانی باعث سلطان پروری می‌شود.

 

وی خاطرنشان کرد: وقتی واردات کالا ممنوع می‌شود قاچاق افزایش می‌یابد.

 

وی تاکید کرد: زمان وضع قوانین ذینفعان باید حضور داشته باشند و نظرات خود را ابراز کنند در غیر این صورت شاهد مسائلی که اکنون وجود دارد خواهیم بود.

 

منبع: ایلنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها