10/30/2020
جمعه، ۰۹ آبان ۱۳۹۹
تخصیص قیر رایگان امری مطلوب به شرط جلوگیری از رانت و فساد!
نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس:

تخصیص قیر رایگان امری مطلوب به شرط جلوگیری از رانت و فساد!

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: تخصیص قیر رایگان به پروژه‌های عمرانی کشور امر بسیار مطلوبی است اما باید با نظارت دقیق دستگاه‌های نظارتی جلوی مفاسد آن گرفته شود.

اعتمادآنلاین| عباس گودرزی نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، گفت: تخصیص قیر رایگان به پروژه‌های عمرانی کشور کار بسیار درست و امر مطلوبی است اما باید جلوی مفاسد را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در اجرای این طرح گرفت.

 

وی افزود: نباید به خاطر این که فساد در روند اجرای این طرح وجود دارد صورت مسأله پاک شود و جلوی اصل کار را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بگیریم، بلکه باید دستگاه‌های نظارتی نظارت خود را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ دقیق‌تر کنند تا شاهد فساد در توزیع قیر رایگان نباشیم.

 

نایب‌رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس اظهار داشت: توزیع قیر رایگان کمک قابل توجهی به پیشرفت پروژه‌های عمرانی و اهالی روستایی می‌کند و از جمله در توسعه راه‌های روستایی و روکش آسفالت راه‌های آن تأثیر قابل توجهی دارد.

 

گودرزی خاطرنشان کرد: اگر ما امروز با مشکلاتی در حوزه تخصیص اعتبارات پروژه‌های مختلف مواجهیم لااقل می‌توانیم با تخصیص قیر رایگان به شکل صحیح آن به پروژه‌های عمرانی و به ویژه‌ آسفالت راه‌های روستایی یک رضایت نسبی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در میان مردم ایجاد کنیم.

 

وی افزود: وقتی ما راه را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ درست کنیم، درواقع از جهات مختلف به روستاها و شهرهای مختلف کمک کرده‌ایم؛ چراکه مشکلات حمل و نقل آنها رفع می‌شود برای مثال آنها در فصل زمستان با مشکلات کمتری در جابجایی مواجه می‌شوند.

 

نایب‌رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس اظهار داشت: بنده در حوزه انتخابیه خود روستایی داشتم که به خاطر خاکی بودن راه آن حتی آژانس هم برای جابجایی مسافر به آنجا نمی‌رفت و پس از آسفالت شدن آن کمک زیادی به مردم آن روستا شد.

 

گودرزی خاطرنشان کرد: همانطور که گفتم تخصیص قیر رایگان به پروژه‌های عمرانی کشور به ویژه در حوزه روستایی کمک قابل توجهی می‌کند اما باید جلوی مفاسد آن گرفته شود.

 

منبع: فارس

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها