8/7/2020
جمعه، ۱۷ مرداد ۱۳۹۹
واکنش آمریکا به دستگیری سرکرده گروهک تروریستی «تندر»

واکنش آمریکا به دستگیری سرکرده گروهک تروریستی «تندر»

وزارت خارجه آمریکا به دستگیری سرکرده گروهک تروریستی «تندر» توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) واکنش نشان داد.

اعتمادآنلاین| بعد از دستگیری سرکرده گروهک تروریستی تندر سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفت : ایران به قوانین و معیارهای بین المللی احترام بگذارد. 

 

وی افزود: اخبار مربوط به جمشید شارمهد، رهبر گروه تندر که به دنبال ساقط کردن نظام جمهوری اسلامی ایران است، دریافت کردیم.

 

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا که کشورش سالها پناهگاه این گروهک تروریستی و همکیشانش بوده، مدعی شد: نظام ایران تجربه زیادی در بازداشت ایرانی ها و خارجی ها بنا به اتهامات اشتباه دارد. ایران را به  شفافیت های بیشتر و احترام به قوانین بین المللی تشویق می کنیم.

 

براساس این گزارش، جمشید شارمهد سرکرده گروه تروریستی تندر که از آمریکا عملیات مسلحانه و خرابکارانه در ایران را هدایت می کرد در پی عملیاتی پیچیده، اکنون در دستان قدرتمند سربازان گمنام امام زمان (عج) قرار گرفت.


شار مهد در سال 1387 عملیات انفجار در حسینه سیدالشهدای شیراز را طراحی و هدایت کرد که در آن اقدام 14 نفر شهید و 215 نفر از عزاداران حسینی مجروح شدند .


گروه تروریستی تندر در سال های اخیر نیز قصد اجرای چند عملیات بزرگ از جمله منفجر کردن سد سیوند شیراز، انفجار بمب‌های سیانوری در نمایشگاه کتاب تهران و منفجر کردن در حرم امام خمینی (ره) هنگام برگزاری مراسم عمومی را داشت که با تسلط اطلاعاتی سربازان گمنام امام زمان (عج) ناکام ماند .

 

منبع: ایسنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها