9 نظامی آمریکایی در مانور دریایی کشته شدند | اعتمادآنلاین
9/21/2020
دوشنبه، ۳۱ شهریور ۱۳۹۹
9 نظامی آمریکایی در مانور دریایی کشته شدند

9 نظامی آمریکایی در مانور دریایی کشته شدند

نیروی دریایی آمریکا روز دوشنبه تایید کرد که 9 نفر از تفنگداران این نیرو که در سانحه غرق شدن یک نفربر آبی خاکی مفقود شده بودند، کشته و هویت آنان شناسایی شده است.

اعتمادآنلاین| پس از سانحه غرق شدن یک نفربر آبی خاکی (AAV) در مانور نظامی کالیفرنیا، با گذشت چندین روز و اعزام تیم تحقیقات هوایی و استفاده از بالگردهای نظامی تنها یک نفر از تفنگداران دریایی آمریکا پیدا شد و جستجو برای پیداکردن هشت نفر ناموفق بوده است.

 

با ناموفق بودن عملیات جستجوی پانزدهمین یگان اعزامی دریایی آمریکا اعلام کرد که هشت تفنگدار باقی که از ایالت‌های کالیفرنیا، تگزاس، ویسکانسین و اورگان بوده‌اند، مرده محسوب می‌شوند.

 

به دنبال برگزاری مانور آموزشی در سواحل کالیفرنیا در عصر پنجشنبه گذشته یک تن از اعضای ناوگان دریایی آمریکا کشته و هشت نفر مفقود شدند.

 

به گفته نیروی دریایی آمریکا، حادثه در حین مانور آموزشی پانزدهمین یگان اعزامی دریایی و گروه جزیره ماکین در مجاورت جزیره سن کلمنته کالیفرنیا رخ داده است.

 

"کریستوفر برونزی" فرمانده 15 مین یگان اعزامی دریایی آمریکا با تایید حادثه رخ داده گفت: ما به علت وقوع این حادثه عمیقا ناراحت هستیم.

 

نیروی دریایی آمریکا علت مرگ 9 تفنگدار آمریکایی را غرق شدن یک نفربرخاکی آبی عنوان می‌کند.

 

حادثه غرق شدن تفنگداران آمریکایی سومین حادثه در سال‌های اخیر است که طی مانورهای نظامی نیروی دریایی آمریکا شماری از تفنگداران آنان جان خود را از دست می‌دهند.

 

فرمانده نیروی دریایی آمریکا بعد از رخداد این حادثه تا مشخص نشدن علت دقیق حادثه استفاده از نفربرخاکی آبی (AAV) را به حالت تعلیق در آورد.

 

منبع: ایرنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها