آیا ظرفیت واریز یارانه جدید بابت بنزین در کشور وجود دارد؟ | اعتمادآنلاین
9/24/2020
پنج شنبه، ۰۳ مهر ۱۳۹۹
آیا ظرفیت واریز یارانه جدید بابت بنزین در کشور وجود دارد؟
دبیر دوم کمیسیون انرژی مجلس پاسخ داد:

آیا ظرفیت واریز یارانه جدید بابت بنزین در کشور وجود دارد؟

در هر تخصیص جدید و هزینه‌کرد باید بودجه عمومی و منابع درآمدی دیده شود، اینکه آیا بودجه کافی برای واریز مبالغ جدید به حساب مردم موجود است یا خیر.

اعتمادآنلاین| موسی احمدی درباره امکان تخصیص یارانه بنزین به هر ایرانی اظهار داشت: قطعا هر اقدامی نیاز به پشتوانه کارشناسی و بررسی نکات مثبت و منفی دارد و تمامی موضوعات اجرای هر طرحی باید با توجه به تبعات و جزئیات دیده شود.

 

وی افزود: هر طرحی مبنی بر تخصیص یارانه جدید باید بنا به اجماع نظر نمایندگان و بررسی کارشناسی باشد.

 

دبیر دوم کمیسیون انرژی مجلس تاکید کرد: در هر حال آنچه در زمینه تخصیص یارانه و اینگونه بدعت‌ها مطرح می‌شود باید بر اساس قانون اساسی و با توجه به قانون بودجه باشد.

 

وی خاطرنشان کرد: در هر تخصیص جدید و هزینه‌کرد باید بودجه عمومی و منابع درآمدی دیده شود، اینکه آیا بودجه کافی برای واریز مبالغ جدید به حساب مردم موجود است یا خیر.

 

روز گذشته نماینده تبریز در مجلس از طرح نمایندگان برای واریز یارانه نقدی معادل 40 لیتر بنزین به هر ایرانی خبر داده بود. بنا به نظر دبیر دوم کمیسیون انرژی مجلس این موضوع نیاز به پشتوانه کارشناسی و البته منابع درآمدی دارد.

 

لازم به ذکر است با توجه به منابع درآمدی و موجودی خزانه و بسته شدن پرونده بودجه آیا امکان تعریف هزینه جدید در بودجه فراهم است یا خیر؟

 

منبع: ایلنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها