4/14/2021
چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰
رئیس سازمان هواپیمایی کشوری معرفی شد

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری معرفی شد

هیات وزیران ضمن قدردانی از زحمات آقای علی عابدزاده در دوران ریاست سازمان هواپیمایی کشوری، آقای تورج دهقانی زنگنه را به عنوان رئیس جدید این سازمان منصوب کرد.

اعتمادآنلاین| در جلسه روز چهارشنبه هیات دولت به ریاست حسن روحانی برگزار شد، رئیس‌جمهور با تسلیت به جانباختگان حادثه بیروت و آرزوی سلامتی و عافیت برای مجروحان این حادثه به جمعیت هلاح احمر دستور داد هرچه سریع‌تر کمک‌های بشردوستانه شامل اقلام بهداشتی و پزشکی برای مردم آسیب‌دیده لبنان ارسال شود.

 

در ادامه جلسه، هیات وزیران ضمن قدردانی از زحمات آقای علی عابدزاده در دوران ریاست سازمان هواپیمایی کشوری، آقای تورج دهقانی زنگنه را به عنوان رئیس جدید این سازمان منصوب کرد.

 

همچنین با تصویب هیات دولت، آقای علیرضا برخور به عنوان مدیرعامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران منصوب شد.

 

رئیس‌جمهور پس از رأی هیات وزیران به انتصاب نامبردگان، گفت: حوادث هوایی آنقدر دردناک و خسارت‌بار است که جبران آن گاهی ناممکن و گاهی سال‌ها به طول می‌انجامد و لذا سازمان هواپیمایی کشوری باید مراقب رعایت استانداردهای پروازی در سطح فرودگاه‌های کشور و شرکت‌های هواپیمایی باشد؛ بطوری که هیچ پرواز ناامن در هیچ فرودگاه نامطمئنی انجام نشود.

 

در ادامه جلسه هیات دولت، تعدادی از پیشنهادهای دستگاه‌های اجرایی مورد بررسی و تصویب هیئت وزیران قرار گرفت.

 

هیات وزیران با اختصاص حداکثر تا مبلغ دو هزار میلیارد ریال اعتبار به صورت تملک دارایی‌های سرمایه‌ای برای تکمیل بازسازی تأسیسات زیربنایی آسیب‌دیده ناشی از زلزله سال 1396 در این استان موافقت کرد.

 

با تصویب هیات وزیران، آیین‌نامه اجرایی مولدسازی یا فروش اموال غیرمنقول مازاد دستگاه‌های اجرایی اصلاح شد.

 

به موجب اصلاحیه مذکور، سازمان برنامه و بودجه کشور موظف است پس از اطمینان از وصول ردیف‌ درآمدی مربوط، تا 50 درصد از منابع وصولی را بابت تکمیل طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه ای نیمه تمام و مابقی منابع وصولی را برای افزایش تخصیص اعتبارات قانون بودجه سال 1399 کل کشور از جمله پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان و مطالبات آنها مندرج در ضوابط اجرایی قانون بودجه سال 1399 کل کشور اختصاص دهد.

 

دولت در اجرای قانون وظایف و اختیارات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و نیز قانون اجازه تعیین و وصول حق امتیاز فعالیت بخش غیردولتی در زمینه پست و مخابرات، تعرفه مربوط به جریمه تخطی دارنده پروانه ارایه خدمات ارتباطی و فناوری اطلاعات از مقررات تعرفه‌ای را تعیین کرد.

 

بر این اساس، دولت مصوب کرد درصورت عدم رفع تخلف ظرف مدت 48 ساعت از زمان ابلاغ به دارنده پروانه ارایه خدمات ارتباطی و فناوری اطلاعات از مقررات تعرفه‌ای، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی می تواند دارنده پروانه را تا زمان رفع کامل تخلف و به ازای هر روز تأخیر در رفع هر تخلف، تا سقف یک دهم درصد از درآمد ناخالص سالیانه براساس آخرین صورت مالی حسابرسی شده، جریمه کند.

 

هیات وزیران با هدف تأمین نظر شورای نگهبان و رفع ایرادات موجود در اساسنامه شرکت مادرتخصصی مدیریت منابع آب ایران، با افزودن یک تبصره به آن و اصلاح اساسنامه مذکور موافقت کرد.

 

به موجب این اصلاحیه، رییس و اعضای هیات مدیره و مدیرعامل شرکت باید علاوه بر شایستگی‌های فنی و مدیریتی دارای شرط وثاقت و امانت نیز باشند.

 

با تصویب هیات وزیران، مصوبات مربوط به افزایش سرمایه دولت در شرکت‌های مادرتخصصی ذی‌ربط بهره‌بردار بجای شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور اصلاح شد.

 

به موجب اصلاح مصوبات مذکور، در صورت انتقال طرح‌های تکمیل شده مرتبط با بدهی‌های موضوع این تصویب نامه از شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور به شرکت‌های دولتی بهره‌بردار، افزایش سرمایه دولت در شرکت مادرتخصصی ذیربط بهره بردار انجام می شود.

 

همچنین بدهی‌های مرتبط با طرح‌های خاتمه‌نیافته‌ای که پس از اتمام طرح می‌بایست به سایر شرکت‌های دولتی به عنوان بهره بردار منتقل شود، به عنوان بدهی به دولت در دفاتر شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور ثبت و پس از انتقال به شرکت بهره‌بردار، افزایش سرمایه دولت در شرکت مادرتخصصی ذی‌ربط بهره‌بردار انجام می شود.

 

ضمناً شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران و سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده ای، مشمول اجرای این تبصره می باشند.

 

هیات وزیران با توجه به لزوم بروزرسانی مقررات حاکم و ناظر بر اجرای فرآیندهای نوسازی ناوگان حمل‌ونقل فرسوده برای اجرا و توسعه طرح از رده خارج کردن خودروهای فرسوده، با افزایش هزینه اسقاط خودروهای مذکور از 550 هزار ریال به یک میلیون ریال موافقت کرد.

 

منبع: فارس

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها