رعایت 82 درصدی پروتکل‌های بهداشتی در اداره‌ها | اعتمادآنلاین
9/24/2020
پنج شنبه، ۰۳ مهر ۱۳۹۹
رعایت 82 درصدی پروتکل‌های بهداشتی در اداره‌ها
سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت مطرح کرد:

رعایت 82 درصدی پروتکل‌های بهداشتی در اداره‌ها

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در حال حاضر اداره‌ها با 82.35 درصد و آرامستان‌ها با 82.10 درصد، بیشترین میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی را به خود اختصاص داده‌اند.

اعتمادآنلاین| سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در حال حاضر اداره‌ها با 82.35 درصد و آرامستان‌ها با 82.10 درصد، بیشترین میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی را به خود اختصاص داده‌اند.

 

سیماسادات لاری روز چهارشنبه درباره میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در اماکن عمومی بیان کرد: پس از اداره‌ها و آرامستان‌ها، رستوران‌ها با 77.27 درصد و داروخانه‌ها با 76.5 درصد رعایت پروتکل‌های بهداشتی قرار دارند.

 

وی ادامه داد: همچنان نانوایی‌ها و پاساژها درصدهای کمی از رعایت پروتکل‌های بهداشتی در اماکن عمومی را داشته و تقاضای ما این است که به این موضوع توجه ویژه‌ای داشته باشند.

 

معاون وزیر بهداشت درباره میزان افزایش استفاده از ماسک نیز گفت: تا 24 تیر ماه مردم در مراکز و اماکن عمومی حدود 66.84 درصد از ماسک استفاده می‌کردند که این میزان تا اول مرداد به 68.23 درصد و در هفتم مرداد ماه به 72.98 درصد رسیده است.

 

وی ادامه داد: همچنان افراد شاغل و کارمندان در اداره‌ها و موسسه‌ها و بانک‌ها بیشترین میزان استفاده از ماسک در کشور را دارند. به طوری‌که این میزان تا 24 تیر ماه، 82.31 درصد بود و در اول مرداد ماه به 86.27 و در هفتم مرداد ماه به 87.56 درصد رسیده است.

 

سخنگوی وزارت بهداشت درباره روند میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کشور نیز اظهار کرد: درصد رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کشور تا 27 اردیبهشت ماه حدود 77.57 درصد بود که این میزان تا 15 خرداد ماه به حدود 22.66 درصد و تا 21 خرداد ماه به 17.59 درصد رسید. این روند با توجه به نگرانی‌ها و ارائه آموزش‌ها و تشدید بازرسی‌ها به مرور روند صعودی گرفت و تا 4 تیر ماه به 26.36 درصد و تا اول مرداد ماه به 45 درصد و تا هفتم مرداد ماه به 51.81 درصد رسیده است.

 

لاری گفت: رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری فیزیکی، استفاده از ماسک و همچنین شست‌وشوی مداوم دست‌ها، سه اصل مورد تاکید وزارت بهداشت برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا است. از همه اصناف و مردم می‌خواهیم که این موارد را جدی بگیرند تا با همکاری و همراهی یکدیگر، زنجیره انتقال ویروس را قطع کنیم.

 

وی همچنین امروز درباره تشدید بازرسی‌ها برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی و برخورد با واحدهای صنفی متخلف که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند، بیان کرد: از اول تا ششم مرداد ماه، 192 هزار و 956 بازرسی از مراکز تهیه، توزیع، عرضه و فروش مواد غذایی، اماکن عمومی و واحدهای کارگاهی توسط بازرسان بهداشت محیط انجام شده است.

 

معاون وزیر بهداشت گفت: تعداد دو هزار و 714 واحد متخلف که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کردند به مراجع قضایی معرفی شده و هزار و 393 واحد نیز پس از دریافت اخطار، پلمب شده‌اند. همچنین 10 هزار و 953 مورد بازرسی مشترک با سایر دستگاه‌ها برای بررسی میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام شده است.

 

منبع: ایرنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها