فوتی‌های کادر سلامت «شهید» محسوب می‌شوند | اعتمادآنلاین
9/21/2020
دوشنبه، ۳۱ شهریور ۱۳۹۹
فوتی‌های کادر سلامت «شهید» محسوب می‌شوند

فوتی‌های کادر سلامت «شهید» محسوب می‌شوند

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران درباره آخرین وضعیت شهید خدمت محسوب شدن فوت شدگان کادر درمانی کشور در پی شیوع ویروس کرونا توضیحاتی داد.

اعتمادآنلاین| سعید اوحدی معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، اظهار کرد: بعد از شیوع ویروس کرونا، شاهد تلاش ماندگاری از سوی جامعه درمانی کشور شامل پزشکان، پرستاران، پرسنل، کادر، دانشجویان و ... بودیم که برای حفظ جان و نجات بیماران کرونایی در بیمارستان‌ها مشغول کار بودند.

 

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: دو گردش کار از طرف وزارت بهداشت و ستاد کل نیرو‌های مسلح خدمت مقام معظم رهبری تقدیم شد.

 

او ادامه داد: مقام معظم رهبری تأکید کردند افرادی که در حین خدمت به بیماران کرونایی در بیمارستان‌ها جان باخته‌اند، در حکم شهید تلقی شوند.

 

اوحدی بیان کرد: موافقت مقام معظم رهبری به شورای امنیت ملی ابلاغ و مقرر شد آیین نامه اجرای این موضوع را سازمان امور اداری استخدامی کشور تدوین کند.

 

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: آیین نامه در تاریخ هفتم مرداد ماه ابلاغ و قرار شد یک کمیته ملی با مسئولیت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تشکیل شود.

 

او گفت: این کمیته شامل نمایندگان بنیاد شهید و امور ایثارگران، سازمان امور اداری استخدامی کشور و سازمان برنامه و بودجه می‌شود که قرار است یک کمیته ملی شود.

 

اوحدی بیان کرد: متناظر این کمیته در استان‌ها و مراکز استان‌ها کمیته‌ای با مسئولیت دانشگاه علوم پزشکی تشکیل می‌شود و پرونده‌ها را به کمیته استان‌ها می‌دهند و بررسی‌های اولیه صورت می‌گیرد.

 

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: بعد از بررسی‌های اولیه موضوع در کمیته ملی مطرح می‌شود و بعد از تصویب و انجام فرآیند قانونی پرونده‌ها تحویل بنیاد شهید داده می‌شوند.

 

او افزود: این عزیزان از همین امروز و یا از آن لحظه‌ای که در واقع مقام معظم رهبری موافقت فرمودند، در حکم شهید محسوب می‌شوند و تحت پوشش خدمات بنیاد شهید قرار می‌گیرند‌.

 

معاون رئیس جمهور بیان کرد: ما منتظر هستیم که این پرونده‌ها در اختیار بنیاد شهید قرار گیرد تا بتوانیم مانند سایر خانواده‌های معظم شهدا در خدمتشان باشیم.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها