4/12/2021
دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰
تست انسانی واکسن کرونا ظرف دو هفته آینده آغاز می‌شود

تست انسانی واکسن کرونا ظرف دو هفته آینده آغاز می‌شود

رییس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) گفت: از سه مسیر تست حیوانی واکسن کرونا انجام شده است و با درنظرگرفتن پروتکل‌ها و اخذ مجوزهای وزارت بهداشت طی یک الی دو هفته آینده تست انسانی آن شروع خواهد شد.

اعتمادآنلاین| رییس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) اعلام کرد که تست انسانی واکسن کرونا ظرف دو هفته آینده آغاز می‌شود.

 

محمد مخبر در حاشیه مراسم ارسال 5000 جهیزیه برای نوعروسان مناطق محروم گفت: سیاست اصلی ستاد اجرایی، توانمندسازی و اشتغالزایی است و در حال حاضر روزانه 300 طرح خرد و خانگی با هزار شغل جدید در کشور ایجاد می‌کنیم.

 

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام بااشاره به فرمان رهبرانقلاب درخصوص حمایت از آسیب‌دیدگان کرونا افزود: از ابتدای شیوع کرونا در کشور ماهانه 300 میلیارد تومان بسته‌های معیشتی، بلاعوض و بهداشتی در سراسر کشور توزیع کردیم و تقریبا هر 45 روز یک‌بار توزیع اقلام معیشتی و بهداشتی را در دستور کار داریم.

 

وی با اشاره به اهدای 5 هزار جهیزیه به زوجهای جوان افزود: با احتساب این جهیزیه‌ها، ظرف دو سال 17 هزار جهیزیه در مناطق کم‌برخوردار کشور توزیع کرده‌ایم که ارزش هر جهیزیه 14 میلیون تومان و شامل 10 قلم جنس ایرانی می‌باشد.

 

مخبر در پاسخ به سئوالی درخصوص مراحل ساخت «واکسن کرونا» توسط محققان دارویی ستاد اجرایی فرمان امام نیز گفت: از سه مسیر تست حیوانی واکسن کرونا انجام شده است و با در نظر گرفتن پروتکل‌ها و اخذ مجوزهای وزارت بهداشت طی یک الی دو هفته آینده تست انسانی آن شروع خواهد شد.

 

منبع: ایسنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها