اصلاح قانون انتخابات شوراها کلید خورد | اعتمادآنلاین
9/18/2020
جمعه، ۲۸ شهریور ۱۳۹۹
اصلاح قانون انتخابات شوراها کلید خورد

اصلاح قانون انتخابات شوراها کلید خورد

رئیس فراکسیون مدیریت شهری مجلس یازدهم با اشاره به تخصص روسای کمیته های فراکسیون که از مدیران، شهرداران و اعضای شوراهای اسلامی شهر در سطح کشور بوده اند، بر نظارت و رفع مشکلات قانونی شهرها و روستاها تاکید نمود.

اعتمادآنلاین| در نشست فراکسیون مدیریت شهری مجلس یازدهم که در روز سه‌شنبه 21 مردادماه برگزار گردید اصلاح قانون انتخابات شوراها، شرح وظایف کمیته های تخصصی و اعطای احکام دبیران کمیته های تخصصی در دستور کار قرار گرفت.

 

محسن پیرهادی رئیس فراکسیون مدیریت شهری مجلس یازدهم ضمن تشریح وظایف کمیته های پانزده‌گانه، سیاست ها و اهداف کلی فراکسیون در حوزه های مدیریت شهری و انتخابات شوراها را تبیین نموده و با اشاره به تخصص روسای کمیته های فراکسیون که از مدیران، شهرداران و اعضای شوراهای اسلامی شهر در سطح کشور بوده اند، بر نظارت و رفع مشکلات قانونی شهرها و روستاها تاکید نمود.

 

وی با بیان اینکه در حال حاضر قوانین خوبی در حوزه مدیریت شهری و روستایی وجود دارد از روسای کمیته های تخصصی خواستار پیگیری رفع موانع و مشکلات شهرها و روستاها شد.

 

بر اساس این گزارش آقای ابوترابی دبیر کمیته شوراها گزارشی از فعالیت های این کمیته ارائه داده و در جهت اصلاح قانون انتخابات شوراها مواردی را متذکر گردید.

 

بر اساس این گزارش اسامی روسای کمیته های تخصصی فراکسیون شوراها، مدیریت شهری و روستایی به شرح ذیل اعلام می گردد .

 

1. کمیته شوراها - ابوالفضل ابوترابی نماینده مردم نجف آباد،تیران و کرون

 

2.کمیته مالی و اقتصادشهری - مجتبی توانگر نماینده تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس

 

3. کمیته حمل و نقل و ترافیک - دکتر اقبال شاکری نماینده تهران ، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس

 

4. کمیته روستایی - دکتر احسان ارکانی نماینده نیشابور ، فیروزه و زبرخان

 

5.کمیته درآمد پایدار - مهندس صدیف بدری نماینده اردبیل ، نمین و نیر

 

6.کمیته دیپلماسی شهری - ابوالفضل عمویی نماینده تهران ، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس

 

7. کمیته سرمایه‌گذاری و مشارکت - شهباز حسن‌پور نماینده سیرجان و بردسیر

 

8. کمیته شهرسازی و معماری - دکتر احمد دنیامالی نماینده بندرانزلی

 

9. کمیته خدمات شهری و محیط زیست - دکتر محمد رشیدی نماینده کرمانشاه

 

10. کمیته فرهنگی،اجتماعی و گردشگری - دکتر احمد راستینه نماینده شهرکرد ، بن و سامان

 

11. کمیته هوشمندسازی مدیریت شهری - دکتر مجتبی رضاخواه نماینده تهران ، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس

 

12. کمیته فنی و عمرانی - دکتر علیرضا پاک‌فطرت نماینده شیراز و زرقان

 

13. کمیته سکونتگاه‌های غیررسمی و حریم شهرها - مهندس کمال حسین‌پور نماینده پیرانشهر و سردشت

 

14. کمیته بافت فرسوده و تاریخی - معین‌الدین سعیدی نماینده چابهار ، نیکشهر ، کنارک و سمرقند

 

15. کمیته برنامه‌ریزی ، آموزش و توسعه سرمایه اجتماعی - دکتر علی‌اصغر خانی نماینده شاهرود و میامی

 

منبع: افکارنیوز

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها