3/7/2021
یکشنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹
اگر نتانیاهو دنبال تضعیف اجرای قانون باشد من از این کار جلوگیری می‌کنم
بنی گانتس:

اگر نتانیاهو دنبال تضعیف اجرای قانون باشد من از این کار جلوگیری می‌کنم

وزیر جنگ اسرائیل و نخست وزیر تناوبی اسرائیل در سخنانی تند پیش از تصویب تاخیر در رای گیری بر سر بودجه گفت: اجازه نمی دهم مناصب عمومی به یک عروسک واگذار شود.

اعتمادآنلاین| به نقل از شبکه خبری المیادین، بنی گانتس، وزیر جنگ اسرائیل و شریک ائتلاف دولتی این رژیم در این اظهارات گفت که وی از تمدید موعد تصویب بودجه حمایت میکند.

 

وی همچنین هشدار داد: اگر انتخابات چهارمی برگزار شود، خون در خیابان‌ها جاری خواهد شد.

 

گانتس در پاسخ به بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل نیز تصریح کرد: 100 روز درباره انتقادات شخصی سکوت کردم، این روزها گذشته است.

 

وی با اشاره به تلاش نتانیاهو برای کنترل نصب و عزل ها در سیستم قضایی این رژیم، تأکید کرد: به هیچ کس اجازه نمی‌دهم که یک "عروسک" را برای ریاست مناصب عمومی تعیین کند.

 

گانتس در ادامه خطاب به نتانیاهو تصریح کرد: اگر هدفت همکاری در راستای منافع اسرائیل است، دستم به سویت دراز است و وظیفه من و تو ورود به سالن کنست و رأی دادن به تعویق موعد رأی‌گیری درباره بودجه است.

 

وزیر جنگ اسرائیل در این اظهارات پیش از تصویب تمدید مهلت توافق بر سر بودجه گفت: من و حزب "آبی-سفید" به تعویق رأی‌گیری درباره بودجه رای می دهیم  و اگر نتانیاهو دنبال تضعیف اجرای قانون باشد من از این کار جلوگیری می‌کنم.

 

پارلمان اسرائیل پیش‌نویس قانون تمدید مهلت رای‌گیری درباره بودجه را تصویب کرد تا از برگزاری چهارمین انتخابات ظرف 18 ماه جلوگیری کند. این تصمیم پس از آن اتخاذ شد که بنیامین نتانیاهو در آستانه اتمام مهلت 100 روزه توافق بر سر بودجه اعلام کرد، با پیشنهاد به تاخیر افتادن زمان این توافق موافق است.

 

منبع: ایسنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها