4/11/2021
یکشنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰
3500 میلیارد تومان طرح‌ تولیدی در بخش تعاون افتتاح می‌شود
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:

3500 میلیارد تومان طرح‌ تولیدی در بخش تعاون افتتاح می‌شود

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: به‌زودی حدود سه هزار و 500 میلیارد تومان طرح‌ تولیدی با اشتغال‌آفرینی برای حدود 26 هزار نفر در مجموعه تعاونی‌های کشور افتتاح می‌شود.

اعتمادآنلاین| محمد شریعتمداری اظهار داشت: تلاش کردیم در یک سال گذشته با توجه به تغییر وضعیت بازار کار همچنین تغییر شکل تعاونی‌ها و تشکیل تعاونی‌های نوبنیان برپایه دانش و استارت‌آپ، اقدامات نوآورانه در مورد تعاونی‌ها انجام شود.  


وی افزود: یکی از این اقدامات، تاسیس مرکز نوآوری برای حمایت از تعاونی‌های نوبنیاد در سطح کشور است که برپایه دانش فعالیت می‌کنند و معمولا از جوانان تشکیل شده اند.  


وزیر تعاون در خصوص تمهیدات اتخاذشده برای توسعه بخش تعاون، بیان کرد: علاوه بر این تلاش شد تا روش‌های جدید تامین مالی خرد به شکل تضمین شده از طریق صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری بخش تعاون، روند تامین مالی طرح‌ها و ‌پروژه‌های جوانان را تسهیل کند و امکان تامین مالی تعاونی در کل کشور را گسترش دهیم.  

 

وی ادامه داد: تلاش شده با استفاده از منابع بانک توسعه تعاون و امکانات صندوق کارآفرینی امید، تسهیلات با نرخ‌های ترجیهی را در اختیار تعاونی‌های مناطق محروم و مرزی قرار دهیم و تسهیلات با نرخ پایین‌تر را پرداخت کنیم.


شریعتمداری گفت: سند توسعه بخش تعاون که 22 بند اساسی دارد در دست رسیدگی توسط دولت است که بر اساس آن همه دستگاه‌های اجرایی، ماموریت خود را در حوزه تعاون انجام خواهند داد.

 

منبع: ایرنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها