10/20/2020
سه شنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۹
بازدید از تالارهای موزه سینما رایگان شد/ گفتگوی زنده با «علیرضا زرین دست»
همزمان با روز ملی سینما؛

بازدید از تالارهای موزه سینما رایگان شد/ گفتگوی زنده با «علیرضا زرین دست»

تالارهای موزه سینمای ایران در آستانه روز ملی سینما با رعایت پروتکل‎های بهداشتی، به صورت رایگان میزبان علاقمندان به تاریخ و دستاوردهای سینمای ایران خواهد بود.

اعتمادآنلاین| تالارهای موزه سینمای ایران در آستانه روز ملی سینما با رعایت پروتکل های بهداشتی، به صورت رایگان میزبان علاقمندان به تاریخ و دستاوردهای سینمای ایران خواهد بود.


به گزارش اعتمادآنلاین، به نقل روابط عمومی موزه سینما، همزمان با 120 سالگی سینما در ایران بازدید از تالارهای موزه سینما در روزهای پنجشنبه و جمعه 20 و 21 شهریورماه از ساعت 10 تا 19 برای علاقمندان رایگان است.


از دیگر برنامه های موزه سینما گفتگوی زنده فریدون جیرانی با علیرضا زرین دست از فیلمبرداران نامدار سینمای ایران است که در روز پنجشنبه 20 شهریورماه ساعت 18 از اینستاگرام رسمی موزه به آدرس https://instagram.com/irancinemamuseum پخش خواهد شد.


همچنین در روز جمعه 21 شهریورماه نیز بلیت فیلم‌های سه سالن سینماتوگراف، فردوس و تمدن نیز نیم بها است.


هموطنانی که امکان حضور در موزه سینما را ندارند می توانند از طریق تور مجازی به نشانی http://cinemamuseum.ir بازدید کنند.


موزه سینمای ایران دارای تالارهای معاصران، بین الملل، کودک، دفاع مقدس، تماشاخانه، نام آوران، خانه فرهاد است که این تالارها نمایانگر سیر تحول سینمای ایران و میراث فرهنگی و سینمایی به جا مانده از آغاز این هنرصنعت تا به امروز است.

 

بازدیدکنندگان این موزه با آغازگران سینمای ایران، نخستین تجهیزات سینمایی، افتخارات بین‎المللی آشنا شده و از مجموعه جوایز، یادگارها ، تصاویر و اسناد شخصی هنرمندان بازدید خواهند کرد.


عمارت موزه سینمای ایران قدمتی حدود 200 ساله دارد و یکی از قدیمی ترین بناهای تاریخی پایتخت است که به دستور محمدشاه قاجار ساخته شده است که در بخش میانی یک باغ ایرانی (باغ فردوس) قرار گرفته است.


موزه سینمای ایران پیشاپیش صد و بیست سالگی سینما در ایران را تبریک می گوید.

 

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها