10/22/2020
پنج شنبه، ۰۱ آبان ۱۳۹۹
بی‌توجهی امارات به تعهداتش درباره کاهش تولید اوپک پلاس

بی‌توجهی امارات به تعهداتش درباره کاهش تولید اوپک پلاس

آژانس بین المللی انرژی (IEA) اعلام کرد: امارات متحده عربی تعهداتش به سهمیه کاهش تولید اوپک پلاس را تقریبا به طور کامل نادیده گرفته و تولیدش را افزایش بیشتری داده است.

اعتمادآنلاین| نقض توافق کاهش تولید عامل فزاینده شکاف در درون اتحاد اوپک پلاس است که به منظور حمایت از ثبات بازار نفت در برابر پیامدهای شیوع ویروس کرونا، عرضه نفت را به صورت داوطلبانه محدود کرده است. کمیته نظارتی مشترک وزیران اوپک پلاس پنج شنبه هفته جاری برای مذاکره درباره وضعیت بازار دیدار خواهد کرد.

 

آژانس بین المللی انرژی در گزارش ماهانه خود اعلام کرد امارات متحده عربی در اوت تنها 10 درصد از کاهش تولیدی که با آن توافق کرده بود را به اجرا گذاشت و تولیدش را به میزان 240 هزار بشکه در روز افزایش داد و به 3.11 میلیون بشکه در روز رساند که 520 هزار بشکه در روز بالاتر از هدف تولید این کشور بود. این افزایش تحت تاثیر تولید بالاتر گاز طبیعی برای تامین افزایش تقاضا برای تولید برق در تابستان روی داد.

 

طبق آمار شرکتهای رهگیری نفتکش مانند کپلر و ورتکسا، امارات متحده عربی 2.7 میلیون بشکه در روز نفت صادر و 115 هزار بشکه نفت ذخیره کرد. بعلاوه 370 هزار بشکه در روز نفت در پالایشگاههای داخلی پالایش کرد. آژانس بین المللی انرژی تولید نفت امارات متحده عربی در ژوییه را که سه میلیون بشکه در روز اعلام کرده بود مورد بازنگری قرار داد و به 2.87 میلیون بشکه در روز تصحیح کرد.

 

سهیل المزروعی، وزیر انرژی امارات متحده عربی اعلام کرده این کشور در اوت 2.693 میلیون بشکه در روز نفت تولید کرده است. شرکت دولتی ادنوک هم اعلام کرد تولیدش در اکتبر را برای جبران مازاد تولید اخیر کاهش خواهد داد.

 

بر اساس گزارش بلومبرگ، تحلیلگران شرکت آر بی سی کیپتال مارکتس می گویند عربستان سعودی که بزرگترین عضو اوپک است، کشورهایی مانند عراق و نیجریه را برای عمل به سهمیه کاهش تولیدشان تحت فشار قرار داده است اما در قبال امارات که متحد نزدیک این کشور در منطقه است، رویکرد محتاطانه ای داشته است.

 

منبع: ایسنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها