126 هزار تن گندم در استان تهران خریداری شد | اعتمادآنلاین
9/22/2020
سه شنبه، ۰۱ مهر ۱۳۹۹
126 هزار تن گندم در استان تهران خریداری شد
مدیر کل غله و خدمات بازرگانی استان تهران:

126 هزار تن گندم در استان تهران خریداری شد

مدیر کل غله و خدمات بازرگانی استان تهران گفت: در سال زراعی 98-99 بیش از 126 هزار تن گندم در استان تهران از گندم کاران خریداری شد.

اعتمادآنلاین| عباس ارشدی مدیر کل غله و خدمات بازرگانی استان تهران در رابطه با پایان فصل برداشت گندم در استان تهران اظهار کرد: در استان تهران 11 مرکز خرید تضمینی گندم داریم که گندم کاران  به یکی از این 11 مرکز مراجعه و گندم خود را می‌فروختند.

 

وی افزود: برداشت گندم در استان تهران از نیمه دوم خرداد ماه آغاز و تا نیمه اول شهریور ماه به پایان رسید. دلیل این بازه زمانی 3 ماهه نیز این است که شهرستان‌هایی مانند دماوند و فیروزکوه که دمای نسبتا کمتر و سردتری دارند، محصولشان دیرتر به مرحله برداشت می‌رسد.


مدیر کل غله و خدمات بازرگانی استان تهران بیان کرد: در استان تهران 126 هزار تن گندم خریداری شد که یک هزار تن از آن مربوط به گندم دروم است. مجموع گندم‌های خریداری شده نسبت به سال گذشته 21 درصد افزایش یافته است.

 

ارشدی ادامه داد: امسال سامانه جدید گندم برای آن دسته از افرادی که آرد مخصوص نان خریداری می‌کنند، راه اندازی شد که در این روش نیز 10 هزار تن گندم از گندم کاران خریداری شد.


99 درصد مطالبات گندم کاران تهرانی پرداخته شد


وی با اشاره به ارزش ریالی خرید گندم در استان تهران تصریح کرد: ارزش ریالی خرید گندم در استان برابر است با 3 هزار و 177 میلیارد ریال که از این میزان بیش از 99 درصد مطالبات به گندم کاران پرداخت شده است.

 

مدیر کل غله و خدمات بازرگانی استان تهران با ذکر این مطلب که از 3 سال گذشته کشت دانه‌های روغنی در استان تهران گسترش یافته است، ابراز کرد: خودکفایی در بخش دانه‌های روغنی یکی از برنامه‌های مهم وزارت جهاد کشاورزی است به طوری که امسال در استان تهران 3 هزار و 340 تن کلزا توسط بخش دولتی از کشاورزان استان خریداری شد که نسبت به سال گذشته 75 درصد افزایش یافته است.

 

به گفته ارشدی؛ در بخش کلزا تمام مطالبات با ارزش 152 میلیارد ریال  پرداخت شده است.

 

مدیر کل غله و خدمات بازرگانی استان تهران در پایان با اشاره به کیفیت گندم و کلزا  در سال زراعی 98-99 تاکید کرد: گندم‌ها و کلزا‌های برداشت شده در استان تهران مرتب تحت کنترل و تست‌های مختلف قرار می‌گرفتند تا از لحاظ کیفیت در درجه بالایی قرار بگیرند همچنین گندم‌ها عاری از هرگونه سن زدگی و هر نوع آفت دیگری بودند.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها