نشست هم‌اندیشی اعضای کمیسیون اصل 90 با کدخدایی | اعتمادآنلاین
9/22/2020
سه شنبه، ۰۱ مهر ۱۳۹۹
نشست هم‌اندیشی اعضای کمیسیون اصل 90 با کدخدایی

نشست هم‌اندیشی اعضای کمیسیون اصل 90 با کدخدایی

نشست هم‌اندیشی اعضای کمیسیون اصل 90 قانون اساسی با رئیس و جمعی از کارشناسان پژوهشکده شورای نگهبان برگزار شد.

اعتمادآنلاین| نشست هم اندیشی اعضای کمیسیون اصل 90 قانون اساسی با رئیس و جمعی از کارشناسان پژوهشکده شورای نگهبان برگزار شد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای نگهبان، در این نشست که با حضور عباسعلی کدخدایی رئیس پژوهشکده شورای نگهبان برگزار شد، حجت الاسلام پژمانفر رئیس کمیسیون اصل 90 و  میرسلیم، نبویان، نجابت و آزاد از اعضای این کمیسیون حضور داشتند.

 

در این نشست صلاحیت‌های کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی برای نظارت بر طرز کار مجلس، قوه مجریه و قوه قضاییه بر اساس تحلیل‌ها و مطالعات علمی صورت گرفته در پژوهشکده شورای نگهبان مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت و در خصوص ظرفیت‌های قانونی اصل 90، بحث و تبادل نظر شد.

 

گفتنی است، بر اساس اصل 90 قانون اساسی هر کس شکایتی از طرز کار مجلس یا قوه مجریه یا قوه قضاییه داشته باشد، می‌تواند شکایت خود را کتباً به مجلس شورای اسلامی عرضه کند و مجلس موظف است به این شکایات رسیدگی کند و پاسخ کافی دهد و در مواردی که شکایت به قوه مجریه یا قوه قضاییه مربوط است رسیدگی و پاسخ کافی از آن‌ها بخواهد و در مدت متناسب نتیجه را اعلام نماید و در موردی که مربوط به عموم باشد به اطلاع عامه برساند.

 

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها