10/21/2020
چهارشنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۹
نزدیک به نیمی از تصادفات کشور به خاطر عدم توجه به جلو است
معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران:

نزدیک به نیمی از تصادفات کشور به خاطر عدم توجه به جلو است

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران گفت: 45 درصد از تصادفات به علت عدم توجه به جلو و‌ رعایت نکردن فاصله طولی مجاز بین خودروها رخ می‌دهد.

اعتمادآنلاین| معاون آموزش و فرهنگ‌ ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی ‌تهران بزرگ از نگرانی پلیس در خصوص عدم رعایت فاصله طولی  بین خودروها و آمار بالای تصادفات در این مورد خبر داد.

 

سرهنگ علی همه خانی رعایت  فاصله حین رانندگی را مهم برشمرد و گفت: اگر در رانندگی ‌فاصله ‌خودرو  با خودروی جلویی حفظ نشود می‌تواند موجب خسارت و جرح و فوت شده و یک عمر پشیمانی را بدنبال داشته باشد. 

 

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور فاتب تصریح کرد:‌حدود‌ 45 درصد از تصادفات در سطح شهر تهران مربوط به عدم توجه به جلو و عدم رعایت فاصله طولی است.

 

وی گفت: خوردن و آشامیدن ، استعمال دخانیات و‌ صحبت با تلفن همراه در رانندگی از جمله مواردی است که تمرکز راننده را در حین رانندگی بهم می‌زند.

 

 معاون آموزش  و فرهنگ ترافیک پلیس راهور فاتب از رانندگان درخواست کرد: ‌در هنگام رانندگی از گوشی تلفن همراه و فضای‌ مجازی استفاده ‌نکنند چرا که یکی از مواردی که می تواند فاصله خودرو‌ با خودوری جلویی را کم کند حواس پرتی است.

 

منبع: فارس

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها