10/23/2020
جمعه، ۰۲ آبان ۱۳۹۹
ترامپ پیش از آنکه پمپئو آمریکا را بیشتر به مضحکه جهانی تبدیل کند تغییر رویه دهد
وزیر امورخارجه ایران:

ترامپ پیش از آنکه پمپئو آمریکا را بیشتر به مضحکه جهانی تبدیل کند تغییر رویه دهد

وزیر امورخارجه ایران عصر یکشنبه (30 شهریورماه) در پیامی در توئیتر به تهدیدات «مایک پمپئو» وزیر امورخارجه آمریکا علیه کشورهایی که بازگشت تحریم‌های شورای امنیت علیه ایران را نادیده بگیرند اشاره کرد.

اعتمادآنلاین| وزیر امورخارجه ایران در پیامی در توئیتر نوشت: رئیس‌جمهور آمریکا باید پیش از آنکه وزیرخارجه این کشور، آمریکا را بیشتر به مضحکه جهانی تبدیل کند تغییر رویه دهد.

 

محمدجواد ظریف، وزیر امورخارجه ایران عصر یکشنبه (30 شهریورماه) در پیامی در توئیتر به تهدیدات «مایک پمپئو» وزیر امورخارجه آمریکا علیه کشورهایی که بازگشت تحریم‌های شورای امنیت علیه ایران را نادیده بگیرند اشاره کرد.

 

وی در این پیام توئیتری نوشت: «جهان به برقراری مجدد تحریم‌های شورای امنیت سازمان ملل نه می‌گوید اما آقای «ما دروغ گفتیم، ما تقلب کردیم، ما سرقت کردیم» (کنایه به پمپئو) کسانی را که از زندگی در این جهان موازی خودداری می‌کنند تهدید به مجازات می‌کند.»

 

وزیر امورخارجه ایران در ادامه این پیام توئیتری نوشت: «دونالد ترامپ باید پیش از آنکه پمپئو بیشتر آمریکا را به یک مضحکه جهانی تبدیل کند تغییر رویه دهد.»

 

وزارت خارجه آمریکا بامداد یکشنبه ادعا کرد تمام تحریم‌های سازمان ملل علیه جمهوری اسلامی ایران، از جمله محدودیت تسلیحاتی احیا شدند. «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا با صدور بیانیه‌ای، ایران را بزرگترین تهدید برای منطقه غرب آسیا ادعا کرده و گفت: «امروز، آمریکا از بازگشت عملاَ تمام تحریم‌های سازمان ملل بر ایران، که پیشتر لغو شده بودند، استقبال می‌کند.»

 

در واکنش به این اقدام آمریکا، نمایندگی چین در سازمان‌های بین‌المللی در وین اتریش در توییتی در این زمینه  نوشت: «اینک وقت خاتمه دادن به نمایش مسخره خود آرایی شده (از سوی آمریکا) است. تحریم‌های شورای امنیت سازمان ملل متحد (علیه ایران) همچنان  رفع‌شده خواهند ماند. موضع تمام طرف‌های مانده در برجام نیز مشخص است: آمریکا دیگر جزو  مشارکت‌کنندگان در برجام نیست و ادعای  فعال ساختن مکانیسم ماشه  این کشور فاقد اعتبار است. ما متعهد به حفظ این توافق هستیم.»

 

منبع: فارس

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها