1/19/2021
سه شنبه، ۳۰ دی ۱۳۹۹
وزیر جنگ تل‌آویو برای گفت‌وگو درباره «اف-35» و ایران، به واشنگتن می‌رود

وزیر جنگ تل‌آویو برای گفت‌وگو درباره «اف-35» و ایران، به واشنگتن می‌رود

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی قرار است امروز به واشنگتن سفر کند و گفته می‌شود که موضوع فروش جنگنده‌های پیشرفته آمریکایی به امارات و همچنین بازگشت تحریم‌های ایران در دستورکار قرار دارد.

اعتمادآنلاین| «بنی گانتز» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی امروز (دوشنبه به وقت تهران) در رأس هیأت عالی‌رتبه نظامی و امنیتی برای یک سفر کاری به ایالات متحده می‌رود.

 

به نوشته روزنامه «جروزالم‌پست»، گانتز به همراه رئیس ستاد کل وزارت جنگ، منشی نظامی و رئیس بخش امنیتی-سیاسی وزارت جنگ اسرائیل در واشنگتن با «مارک اسپر» وزیر دفاع آمریکا دیدار می‌کند.

 

این روزنامه نوشت: «آنها درباره اطمینان حاصل کردن از حفظ برتری نظامی اسرائیل، آماد و تدارکات، همکاری‌های امنیتی بین اسرائیل و آمریکا، سیاست بین‌المللی در قبال ایران و جلوگیری از تقویت تهران و گسترش نفوذ آن در خاورمیانه گفت‌وگو خواهند کرد».

 

بر این اساس، گانتز روز سه‌شنبه وارد واشنگتن خواهد شد و روز چهارشنبه نیز آمریکا را به مقصد فلسطین اشغالی ترک می‌کند.

 

برخی منابع صهیونیستی نیز می‌گویند که موضوع فروش جنگنده‌های آمریکایی «اف-35» به امارات عربی متحده، که گفته می‌شود ذیل توافق عادی‌سازی روابط ابوظبی و تل‌آویو قرار دارد، نیز مورد بحث قرار می‌گیرد.

 

گانتز پیشتر در اولین واکنش به ادعای آمریکا درباره اجرایی شدن بازگشت تحریم‌های جهانی علیه ایران گفته بود: «ایران همچنان یک خطر بین‌المللی و منطقه‌ای است. تداوم فشار دولت آمریکا بر ایران لازم است».

 

«گیلعاد اردان» نماینده رژیم صهیونیستی در سازمان ملل نیز طی نامه‌ای به «آنتونیو گوترش» دبیر کل این سازمان، ضمن درخواست از کشورهای مختلف برای عمل کردن به بازگشت تحریم‌ها علیه ایران، از سازمان ملل خواست کمیته بین‌المللی ناظر بر اجرای این تحریم‌ها را تشکیل دهد.

 

منبع: فارس

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها