5/14/2021
جمعه، ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰
مسئولان فعلی نمی‌دانند تنگی معیشت مردم یعنی چه!
چمران، نایب‌رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب:

مسئولان فعلی نمی‌دانند تنگی معیشت مردم یعنی چه!

نایب‌رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب با بیان اینکه رئیس‌جمهور آینده باید درد مردم را بداند گفت: بسیاری از مسئولان فعلی نمی‌دانند تنگی معیشت مردم یعنی چه؛ نمی‌دانند کارگری که با حداقلی درآمد باید زندگی خود را اداره کند یعنی چه؛ این‌ها جز شاخصه‌هایی است که رئیس‌جمهور آینده ایران باید داشته باشد.

اعتمادآنلاین| نایب رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب با اشاره به اینکه نباید مسئولیت‌های اجرایی در دولت آینده محدود به تعدادی وزیر خاص باشد افزود: متاسفانه در این سالها شاهد بودیم که برخی به عنوان وزیر مدام در رفت و برگشت بودند، یک نفر چند ده سال در این کشور و در دولت‌های مختلف وزیر بوده و نتیجه آن وضع امروز کشور است.

مهدی چمران، نایب رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب با اشاره به شاخصه‌های رئیس جمهور آینده ایران در اوضاع کنونی کشور در عرصه داخلی، منطقه‌ای و بین‌المللی گفت: رئیس جمهور باید هم مردم را بتواند به خوبی درک کند و هم درک درستی از دنیا داشته باشد تا بتواند وضعیت داخل و خارج از کشور را با در نظر گرفتن منافع ملی تنظیم و مدیریت کند.

 

وی با اشاره به اینکه باید کسی در انتخابات 1400 به عنوان رئیس جمهور روی کار آید که مردم و توانمندی‌های آنها را باور داشته باشد عنوان کرد: باید توانمندی‌های ملت را باور داشته باشد و بتواند این توانمندی‌ها را به نحو درست به کار گیرد چراکه متاسفانه در سال‌های گذشته از این توانمندی به درستی استفاده نشده است.
 
این فعال سیاسی اصولگرا با اشاره به اینکه نباید مسئولیت‌های اجرایی در دولت آینده محدود به تعدادی وزیر خاص باشد افزود: متاسفانه در این سالها شاهد بودیم که برخی به عنوان وزیر مدام در رفت و برگشت بودند، یک نفر چند ده سال در این کشور و در دولت‌های مختلف وزیر بوده و نتیجه آن وضع امروز کشور است.
 
چمران با بیان اینکه در نیروهای جوان و با انگیزه توانمندی‌های فراوانی داریم که می توانند در ایجاد گشایش در مسائل مختلف کشور تاثیر گذار باشند تصریح کرد: رئیس جمهور آینده باید بتواند از همه نیروها و ظرفیت‌های داخلی استفاده کرده و این امر را در تمام گشور تسری دهد.
 
وی با بیان اینکه روشن‌بینی در جامعه بین‌الملل باید از شاخصه‌های رئیس جمهور آینده‌ کشور باشد عنوان کرد: منتخب مردم در سال 1400 باید با استفاده از نیروهای جوان و متخصص و مردمی کشور در صحنه‌های بین‌المللی حق ملت را گرفته و روابط ایران را براساس منافع ملی با سایر کشورها تنظیم کند.
 
نایب رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب با بیان اینکه در شرایط فعلی کشور باید رئیس جمهوری روی کار بیاید که هماهنگ کننده قوی بین دستگاه‌های مختلف باشد ادامه داد: امروز می بینیم که متاسفانه بین دستگاه‌های مختلف هماهنگی وجود ندارد. چندین هزار تن کالا در گمرک می ماند چون بین دستگاههای مربوط هماهنگی نیست و دود آن به چشم مردم می رود. اختلاف‌نظر بین بخش‌های مختلف وجود دارد.
 
چمران با اشاره به اینکه رئیس جمهور آینده باید توانمندی هماهنگ کردن سیستم‌های مختلف را با هم داشته باشد عنوان کرد: تقسیم و توزیع کار باید صورت گیرد اما باید هماهنگی چه در سیاست داخلی و چه در سیاست خارجی باید در حد قابل توجهی به وجود بیاید.
 
این فعال سیاسی با بیان اینکه رئیس جمهور آینده باید درد مردم را بداند گفت: بسیاری از مسئولان فعلی نمی دانند تنگی معیشت مردم یعنی چه؛ نمی دانند کارگری که با حداقلی درآمد باید زندگی خود را اداره کند یعنی چه؛ این‌ها جز شاخصه‌هایی است که رئیس‌جمهور آینده ایران باید داشته باشد.

 

منبع: دیده‌بان ایران

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها