10/20/2020
سه شنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۹
سعادتمند رقم قرارداد بازیکنان استقلال را منتشر کند
پرویز برومند:

سعادتمند رقم قرارداد بازیکنان استقلال را منتشر کند

پرویز برومند دروازه‌بان اسبق استقلال، گفت: آقای سعادتمند که بلد است گزارش ماهانه اعلام کند، لطفاً رقم قرارداد بازیکنان را هم اعلام‌کنند، چون شایعاتی وجود دارد که اگر حقیقت داشته باشد، فاجعه خواهد بود.

اعتمادآنلاین| پرویز برومند در خصوص تساوی استقلال مقابل الشرطه عراق گفت: استقلال برای بردن عجول بود، اما هرچه از زمان بازی گذشت، ریتم تیم بهتر شد البته به نظر من تیم الشرطه عراق جزو بهترین تیم‌های عربی این دوره از مسابقات است و برابر استقلال فوتبال خوبی بازی کرد. آن‌ها شناخت نسبتاً بالایی از تیم ما داشتند و در خیلی از دقایق بازی، بلد بودند چگونه دیاباته و قایدی را مهار کنند. در کل معتقدم استقلال با شرایط روحی و روانی خوبی راهی قطر نشد و به همین دلیل از مدیرعامل باشگاه گلایه دارم. پیش خودم می‌گویم فرهاد مجیدی استعفا داد و رفت، مگر قرار نبود استراماچونی برگردد؟ حکایت تیم ما شد از آنجا رانده، از این جا مانده! دو، سه روز پیش دیدم رسول خطیبی تأیید کرد از جانب مدیریت باشگاه استقلال با او صحبت شده بود تا با عنوان سرمربی تیم را به قطر ببرد. رسول، دوست خودم است، اما وقتی ما فردی نظیر مجید نامجومطلق را داریم، چرا باید با یک مربی کم‌تجربه‌تر که شناختی هم از شرایط داخلی استقلال ندارد صحبت کنیم؟ آیا علنی شدن این موضوع ارج و قرب آقای نامجومطلق را نزد بازیکنان کاهش نداد؟

 

دروازه‌بان اسبق استقلال در ادامه گفت: آقای سعادتمند که بلد است گزارش ماهانه اعلام کند، لطفاً رقم قرارداد بازیکنان را هم اعلام‌کنند، چون شایعاتی وجود دارد که اگر حقیقت داشته باشد، فاجعه خواهد بود. مثلاً می‌گویند بازیکنی که تا پایان فصل آینده با باشگاه قراردادی به ارزش 2/2 میلیارد تومان داشته است بعد از مراجعه به مدیریت فعلی باشگاه این قرارداد را پاره کرده‌اند و یک قرارداد جدید دو ساله با قیمت 14 میلیارد تومان منعقد کرده‌اند یا مثلاً قرارداد جدید فلان مدافع تیم برای دو فصل حدود 13 میلیارد است یا قرارداد مدافعی که مدام خطا می‌کند و پنالتی می‌دهد برای یک فصل بیش از 7 میلیارد تومان است. امیدوارم همه این اخبار شایعه باشد در غیر این صورت باشگاه استقلال در آینده‌ای نه‌چندان دور با بدترین بحران‌ها مواجه خواهد شد مدیرعامل باشگاه بیاید بگوید رقم قرارداد‌ها چگونه است؟ قبلاً باشگاه معاونی داشت به اسم علی خطیر که یک‌بار مصاحبه کرد و گفت فلان بازیکن برای قرارداد سه ساله مبلغ 9 میلیارد تومان می‌خواهد حداقل با این کار باعث شد ببینیم قیمت قرارداد بازیکن تیم کمتر بوده است. مسلماً بازیکنان فوتبال باید دستمزد بالا بگیرند، اما در مملکتی که یک کارگر و یک کارمند در یک سال مجموعاً 50 میلیون تومان هم حقوق نمی‌گیرند انصاف و عدالت نیست به فوتبالیست 6 یا 7 میلیارد بدهند به هرحال خروجی کار افراد مشخص است.

 

برومند در پایان گفت: در سال‌های اخیر شاهد بودیم مدیران و مربیان مختلفی به استقلال پیوستند و پس از مدتی از این باشگاه جدا شدند. میراث اکثر آن‌ها ناکامی و بدهی بود. وزارت ورزش به عنوان متولی باشگاه‌های بزرگ کشور باید نظارت بیشتر و دقیق‌تری به عملکرد مدیرانی داشته باشد که خود بالا سر این باشگاه‌ها می‌گمارد. آقای افتخاری و آقای فتحی توسط وزیر ورزش به سمت مدیرعاملی استقلال گمارده شدند و بعد از رفتن آن‌ها باشگاه با کلی بدهی مواجه شد و همین حالا هم استقلال بدهی چند صد هزار دلاری به وینفرد شفر و چند صد هزار یورویی و چه بسا بالای دو میلیون یورو به آندره‌آ استراماچونی دارد. آیا وزارت ورزش این بدهی‌ها را پرداخت می‌کند؟ برخی بازیکنان فعلی استقلال هم که ناز می‌کنند، ولی یقین داشته باشند اگر در تیم‌های دیگر حضور داشتند الان باید با هزار جور نذر و نیاز گزینه پوشیدن پیراهن باشگاه استقلال می‌شدند. بگذارید یک مثال بزنم، چون علی کریمی را دوست دارم، می‌خواهم به خود او بگویم علی‌جان اگر در این فصل بازیکن استقلال نبودی از ترکیه و قطر این هم پیشنهاد پیدا می‌کردی؟ مسلماً حق این بازیکن است به فکر آینده اش هم باشد و اگر قصد دارد در تیم‌های خارجی بازی کند، می‌تواند به صورت بسیار شکیل‌تر و با جلب رضایت هواداران به تیم دیگری برود. ما در سال‌های گذشته شاهد انتقال سیدمجید حسینی، اللهیار صیادمنش، کاوه رضایی و... به تیم‌های خارجی بودیم و این نفرات هنوز هم مورد احترام و علاقه هواداران هستند.

 

منبع: خبرورزشی

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها