10/29/2020
پنج شنبه، ۰۸ آبان ۱۳۹۹
صداوسیما دست از سانسور نمایندگان بردارد
حاجی‌دلیگانی، عضو هیات‌رییسه مجلس:

صداوسیما دست از سانسور نمایندگان بردارد

یک عضو هیات‌رییسه مجلس شورای اسلامی در تذکری به صداوسیما گفت: صداوسیما از تضعیف نقش نظارتی نمایندگان و سانسور آنها دست بردارد، اطلاع‌رسانی تلویزیون باید نظارت نمایندگان را پوشش دهد.

اعتمادآنلاین| یک عضو هیات‌رییسه مجلس شورای اسلامی در تذکری به صداوسیما گفت: صداوسیما دست از سانسور نمایندگان و تضعیف نقش نظارتی آنها بردارد.

 

حسینعلی حاجی‌دلیگانی در جلسه علنی صبح امروز (چهارشنبه 2 مهرماه) در نطق میان دستور خود ضمن گرامیداشت هفته مقدس اظهار کرد: ملت بزرگ ایران در دفاع مقدس به درستی دریافت که رمز پیروزی در مقابل جنگ هشت ساله با دشمنان خارجی مقاومت فعال است و امروز هم می‌داند که رمز پیروزی و سربلندی در مقابل زیاده‌خواهی آمریکا و کشورهای اروپایی جاده‌ صاف کن آمریکا همان مقاومت فعال است.

 

وی ادامه داد: افراد بزدل و ترسو از برجام نافرجام دست برداشته و به دامان ملت بازگردند چراکه ملت ایران عزتمند بوده و خواهد ماند.

 

نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: آنچه امروز مهم‌ترین مشکل مردم شناخته می‌شود نتیجه قانون‌گریزی مدیران است. اگر قانون مبارزه با قاچاق درست اجرا می‌شد جوان ایرانی بیکار نبود. اگر کد رهگیری و شناسه یکتا درست اجرا می‌شد امروز از فرار مالیاتی خبری نبود. اگر اجرای قوانین دولت الکترونیک 10 سال به تاخیر نمی‌افتاد امروز با انبوه نارضایتی از بروکراسی اداری مواجه نبودیم و اگر به سیاست‌های منابع مدیریت درمان عمل می‌شد هیچ ایرانی نگرانی هزینه‌های درمان را نداشت لذا مشکل کشور نظریه‌پردازی و قانون‌گذاری نیست بلکه عدم اجرا و عدم نظارت بر آن است.

 

حاجی دلیگانی خاطرنشان کرد: متاسفانه قانون‌گریزی و قانون‌شکنی به رویه دستگاه نظارتی و غفلت و اهمال به عادت دستگاه‌های نظارتی ازجمله مجلس شورای اسلامی تبدیل شده است؛ چاره کار تقویت نظارت‌ها و استفاده درست، بهنگام و هوشمندانه از ابزار نظارتی است. من و همکارانم در مجلس یازدهم مصمم هستیم با نظارت اثرگذار و موثر تک‌تک وزارتخانه‌ها و دستگاه‌ها را سرخط کرده تا با انجام کار درست موجب حل مشکل شویم.

 

عضو هیات‌رییسه مجلس شورای اسلامی افزود: صداوسیما از تضعیف نقش نظارتی نمایندگان و سانسور آنها دست بردارد، اطلاع‌رسانی تلویزیون باید نظارت نمایندگان را پوشش دهد.

 

وی یادآور شد: سازمان بازرسی باید بداند این‌که گفته می‌شود به دنبال مچ‌گیری نیستیم فلسفه وجودی این سازمان را زیرسوال می‌برد باید مچ قانون‌شکنان و قانون‌گریزان را بگیرد.

 

منبع: ایسنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها