10/23/2020
جمعه، ۰۲ آبان ۱۳۹۹
نمایش اینترنتی «واتس‌اپ»

نمایش اینترنتی «واتس‌اپ»

فیلم «واتس اپ» که روایتی از یک عشق شکست‌خورده است مروی هم بر تاریخ شهرنشینی تهران دارد.

اعتمادآنلاین| فیلم بلندِ «واتس اپ» اولین تجربه‌ی سینمایی ساناز سیداصفهانی است که پیش‌تر در عرصه نویسنده و بازیگری هم فعالیت داشته است.

 

این فیلم در سال 1393 و با موبایل تصویربرداری شده که کارگردانش درباره آن می‌نویسد: فیلم به همان صورت عمودی یعنی به همان شکلِ بی‌ملاحظه و خودمانی برای ارسال تصاویر فیلمبرداری شده است. درون مایه‌ی «واتساپ»، سقوط یک رابطه‌ عاشقانه و روایتی است از سلف پرتره‌ دختری که در حال ارسال تصاویر شهر تهران برای نامزدش است؛ دختری که در پایان به این نتیجه می‌رسد که باید از صفر شروع کرد و خود را دوست داشت. برای بقا باید با خود به صلح رسید.

 

سیداصفهانی دوره کردن تاریخ شهرنشینی تهران، نمایش تالار وحدت و تابلوهای شهر را از دیگر روایت‌هی فیملش معرفی می‌کند و ادامه می‌دهد: شاید بتوان گفت «واتس‌اپ» یک فیلم تجربی و داستانی است تا یک اثر سینمایی با شاکله‌های سینمای بدنه که مخاطب را در پیچ روابط با خودش همراه می‌کند.

 

این فیلم در پلتفرم «هاشور» در دسترس است و چند سال پس از تولید با تدوین علی اظهری برای اولین بار نمایش داده می‌شود.

 

ساناز سیداصفهانی نویسنده کتاب‌های خیابان گاندی، از خیرم بگذر، اسم این کتاب دتول نیست، کیش مات و خیال بازی است که تجربه بازیگری و فیلمنامه نویسی و نمایشنامه‌نویسی در رادیو و تلویزیون را هم داشته است.

 

منبع: ایسنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها