10/25/2020
یکشنبه، ۰۴ آبان ۱۳۹۹
جوانان می‌توانند عامل انتقال کرونا به افراد سالمند باشند
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:

جوانان می‌توانند عامل انتقال کرونا به افراد سالمند باشند

سعید کشمیری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: جوانان می‌توانند ناقل خاموش ویروس کرونا بوده و این ویروس را به اعضای خانواده خود به ویژه افراد میانسال و سالمند منتقل کنند.

اعتمادآنلاین| سعید کشمیری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با بیان اینکه در حال حاضر 307 بیمار در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر بستری هستند، اظهار کرد: در 24 ساعت گذشته 63 بیمار در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر بستری شده‌اند.

 

وی افزود: خوشبختانه در 24 ساعت گذشته 51 مورد از بستری‌های بخش‌های کرونایی در استان بوشهر با حال خوب از بیمارستان مرخص شده‌اند که از این تعداد 29 مورد مثبت قطعی بوده‌اند.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اضافه کرد: متأسفانه چهار نفر از همشهریانمان روز سه شنبه 1 مهرماه فوت‌شده‌اند که تست کرونایشان امروز مثبت اعلام‌شده است.

 

کشمیری افزود: موارد فوت شده در رده سنی 42 تا 85 سال هستند که دارای بیماری زمینه‌ای فشارخون بالا، دیابت، بیماری قلبی عروقی و آسم بوده‌اند.

 

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر بابیان اینکه هم‌اکنون 44 مورد در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند افزود: از این تعداد در حال حاضر 18 مورد از آن‌ها با کمک دستگاه تنفس می‌کنند.

 

این مسئول افزود: کل موارد مثبت از ابتدای شیوع ویروس کرونا در استان بوشهر تاکنون 11,996 بوده است.

 

رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر عنوان کرد: جوانان می‌توانند ناقل خاموش ویروس کرونا بوده و این ویروس را به اعضای خانواده خود به ویژه افراد میانسال و سالمند منتقل کنند.

 

منبع: ایسنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها