10/29/2020
پنج شنبه، ۰۸ آبان ۱۳۹۹
چین اتهام کار اجباری در منطقه سین‌کیانگ را تکذیب کرد

چین اتهام کار اجباری در منطقه سین‌کیانگ را تکذیب کرد

چین امروز چهارشنبه تصویب لایحه‌ای در مجلس نمایندگان آمریکا با محتوای تهدید به تحریم به دلیل کار اجباری در منطقه سین‌کیانگ را محکوم کرده و این اتهام علیه خود را دروغ خواند.

اعتمادآنلاین| وانگ ونبین، سخنگوی وزارت امور خارجه چین اظهار کرد، این لایحه به طرزی بدخواهانه در خصوص وضعیت حقوق بشر در سین کیانگ افترازنی کرده و به دنبال مهار پیشرفت و توسعه در این منطقه در عین دامن زدن به اختلافات قومی و مداخله در امور داخلی چین است.

 

وانگ در ادامه گفت: این به اصطلاح مساله کار اجباری کاملا دروغ و ساخته و پرداخته برخی سازمان‌ها و پرسنل در آمریکا و غرب است.

 

مجلس نمایندگان آمریکا اخیرا با 406 رای موافق به سه رای مخالف لایحه‌ای را تصویب کرد که اعلام داشته هر گونه کالای تولید شده در سین کیانگ چین به طور پیش فرض حاصل کار اجباری از جانب اویغورهای بازداشت شده و دیگر اقلیتهای قومی بوده و بنا براین وارداتش به آمریکا ممنوع می‌شود.

 

اگر این لایحه به قانون تبدیل شود، ممکن است شرکتها را مجبور به خودداری از کار با منطقه‌ای کند که بر طبق آمارها 80 درصد پنبه چین را تولید می‌کند و یکی از بزرگترین تولیدکننده‌های نخ و همچنین گوجه فرنگی و کالاهای دیگر در جهان به حساب می‌آید.

 

نمایندگان کنگره آمریکا می‌گویند این قانون لازم است برای آنکه چین برای متوقف ساختن کمپینش علیه اویغورها و دیگر گروه‌های قومی در این منطقه عمدتا مسلمان نشین، تحت فشار قرار بگیرد.

 

آمریکا از 1930 واردات کالاهای ساخت کار اجباری را ممنوع کرده تا از تجارت عادلانه اطمینان حاصل کند.

 

منبع: ایسنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها