4/14/2021
چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰
برای مقابله با ایران نیازی به صلح با اسرائیل نداشتیم
انور قرقاش:

برای مقابله با ایران نیازی به صلح با اسرائیل نداشتیم

یک مقام اماراتی گفته کشورش نیازی به صلح با اسرائیل برای مقابله با ایران نداشته است.

اعتمادآنلاین| انور قرقاش، وزیر مشاور در امور خارجه امارات گفته کشورش برای مقابله با ایران نیازی به صلح با اسرائیل نداشته است.

 

خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از قرقاش نوشت امارات متحده عربی برای مقابله با ایران نیازی به صلح با اسرائیل نداشته اما سیاست‌های ایران در دهه‌های گذشته زنگ خطر را برای بسیاری از کشورهای عربی به صدا در آورده و موجب شده آنها نگاهی تازه به رابطه‌شان با اسرائیل داشته باشند.

 

قرقاش که در یک جلسه مجازی در حاشیه هفتاد و پنجمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد  صحبت می‌کرد گفت که ممکن است این مسئله نیت ایران نبوده باشد، اما اقدامات این کشور روی منطقه اثر گذاشته است.

 

مقام اماراتی گفت: «تنها چیزی که می‌خواهم بگویم این است که هر چه نگاه اسرائیلی‌ها به این روابط راهبردی‌تر باشد، درب‌های بیشتری به روی آنها گشوده می‌شود. اگر آنها به این مسئله نگاه معاملاتی داشته باشند بسیاری از کشورهای عربی آن را نشانه خوبی برای عادی‌سازی روابط با اسرائیل در نظر نخواهند گرفت.»

 

قرقاش گفت پیام امارات به اسرائیل این است که «این فرصت‌ها را در نظر داشته باشد و به آن نگاه بلندمدت داشته باشد تا نگاه کوتاه‌مدت.»

 

وزیر مشاور در امور خارجی امارات گفته کشورش چندین توافقنامه در زمینه‌های محافظت از سرمایه‌گذاری، معافیت ویزا و خدمات هوایی را برای طرف اسرائیلی ارسال کرده است. او گفت: «منتظریم آنها به سمت ما برگردند چون ضروری است که روابط بر مبنای این زیربناهای محکم ساخته شوند.»

 

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور امریکا شهریورماه اعلام کرد بحرین و امارات متحده عربی تصمیم گرفته‌اند روابط خود با اسرائیل را عادی کنند.

 

منبع: فارس

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها