10/23/2020
جمعه، ۰۲ آبان ۱۳۹۹
فروش شیرینی 70 درصد کاهش یافت
رئیس اتحادیه صنف قنادان:

فروش شیرینی 70 درصد کاهش یافت

رئیس اتحادیه صنف قنادان با اشاره به افت 70 درصدی فروش شیرینی نسبت به سال قبل از دولت درخواست کرد که جلوی افزایش افسارگسیخته قیمت مواد اولیه را بگیرد.

اعتمادآنلاین| علی بهره مند، رئیس اتحادیه صنف قنادان با بیان اینکه در وضعیتی قرار گرفته ایم که  ادامه فعالیت در صنف قنادی بسیار سخت شده است، گفت: به دلیل شیوع کرونا فروش شیرینی با افت شدیدی همراه شده است؛ به طوری که نسبت به سال قبل 70 درصد افت فروش داشتیم. از آن طرف هم قیمت مواد اولیه مورد نیاز این صنف هم با افزایش افسار گسیخته همراه شده است.

 

وی ادامه داد: واحدهای این صنف دیگر توان فعالیت ندارند و برخی حتی مجبور به تعدیل نیرو شده اند.

 

رئیس اتحادیه صنف قنادان اضافه کرد: روغنی که یک ماه پیش 170 هزار تومان خریداری می کردیم، به 380 هزار تومان رسیده یا پودر کاکائوی 30 یا 40 هزار تومانی بیش از 100 هزار تومان شده است و طبیعتا این موارد هزینه های تولید را بالا می برد.

 

وی با بیان اینکه از مسئولان تقاضا داریم جلوی افزایش بی سابقه قیمت مواد اولیه را بگیرند، گفت: از دولت درخواست می کنیم که نیم نگاهی به صنف قنادان داشته باشد، زیرا این صنف در حال از بین رفتن است.

 

رئیس اتحادیه صنف قنادان در پایان به قیمت انواع شیرینی مصوب تیرماه نیز اشاره کرد و گفت: قیمت شیرینی تر برای واحدهای درجه یک کیلویی 48 هزارتومان، شیرینی دانمارکی، زبان، پاپیونی 38 هزارتومان و کیک یزدی هم 29 هزارتومان است.

 

منبع: ایسنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها