10/23/2020
جمعه، ۰۲ آبان ۱۳۹۹
اوباما جایزه «بوکر» را به تعویق انداخت

اوباما جایزه «بوکر» را به تعویق انداخت

اعلام برنده جایزه «بوکر 2020» برای پرهیز از تداخل زمانی با انتشار کتاب خاطرات «باراک اوباما» رئیس‌جمهوری اسبق آمریکا، چند روزی به تعویق افتاد.

اعتمادآنلاین| مراسم مجازی اعلام برنده جایزه بوکر برای پرهیز از تداخل زمانی با انتشار سرزمین موعود اثر باراک اوباما رئیس‌جمهوری اسبق آمریکا، از 17 نوامبر به 19 نوامبر (از 27 به 29 آبان) موکول شد.

 

گبی وود (Gaby Wood) مدیر ادبی بنیاد جایزه بوکر ضمن اعلام این خبر گفت: فکر کردیم این که مهیج‌ترین رویدادهای ادبی سال یعنی اعلام برنده جایزه بوکر 2020 و عرضه کتاب خاطرات باراک اوباما به بازار، در یک روز روی دهند چندان مناسب نیست. بنابراین تصمیم گرفتیم به خوانندگان چند روزی مجال استراحت بدهیم.

 

مراسم اعلام برنده جایزه ادبی بوکر امسال به دلیل شیوع کرونا با همکاری شبکه بی‌بی‌سی به صورت مجازی برگزار می‌شود.

 

دایان کوک با برهوت جدید (The New Wilderness)، تیستسی دانگارمبگا با این جسد سزاوار سوگواری (This Mournable Body)، آونی دوشی با شکر سوخته (Burnt Sugar)، مازا منگسته با پادشاه سایه (The Shadow King)، داگلاس استوارت با شاگی بین (Shuggie Bain) و براندون تیلور با زندگی واقعی (Real Life)  چندی پیش به عنوان نامزدهای نهایی جایزه بوکر 2020 انتخاب شدند. از این 6 نامزد، چهار نفر رمان اولی هستند.

 

در کتابهایی که به فهرست نامزدهای نهایی این دوره از جایزه بوکر راه یافتند، به طیف وسیعی از موضوعات از تغییرات اقلیمی و سختی‌های زندگی در زیمبابوه گرفته تا زوال عقل و سربازان زن در اتیوپی پرداخته شده است.  

 

منبع: ایرنا 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها