4/12/2021
دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰
آمریکا تفکر زورگویانه داشته باشد، ضربه سهمگینی می‌خورد
سخنگوی کمیسیون شوراهای مجلس:

آمریکا تفکر زورگویانه داشته باشد، ضربه سهمگینی می‌خورد

علی حدادی، سخنگوی کمیسیون شوراهای مجلس گفت: آمریکا اگر می‌خواهد در موضوع مکانیسم ماشه با وجود خروجش از برجام، آن تفکر سلطه‌‌گرانه و زورگویانه‌ای را که همیشه داشته در پیش بگیرد، در این جدال، ضربه سهمگین می‌خورد.

اعتمادآنلاین| علی حدادی نماینده مردم سخنگوی کمیسیون شوراها و  امور داخلی مجلس شورای اسلامی درباره ادعای آمریکا برای استفاده از مکانیسم ماشه، اظهار داشت: بحثی که درباره برجام دارم این است که به علت ناکارآمدی افرادی که در مذاکره بودند و عدم دقت لازم افرادی که در برجام مذاکره کردند، متاسفانه امتیازاتی که داده شد.

 

وی افزود: در این بحث برجام ما ضررهای زیادی کردیم اما اینکه امروز آمریکا -که خود عضوی از پاسخگویان این مذاکره و قرارداد بوده- از قرارداد خارج شده دیگر از لحاظ قانونی امروز به هیچ وجه نمی‌تواند ورود قانونی داشته باشد.

 

نماینده مردم ساوجبلاغ در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: آمریکا اگر می‌خواهد در موضوع مکانیسم ماشه با وجود خروجش از برجام، آن تفکر سلطه‌‌گرانه و زورگویانه‌ای را که همیشه داشته در پیش بگیرد، در این جدال، ضربه سهمگین می‌خورد.

 

وی بر همین اساس اضافه کرد: آمریکا از لحاظ قانونی نمی‌تواند به این مطلب ورود داشته باشد و این مسئله خلاف قانون بین‌المللی است؛ لذا این تخلفی است که اگر بخواهد انجام شود قوانین بین‌المللی باید پاسخگو باشد.

 

منبع: فارس

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها