1/17/2021
یکشنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۹
شروط سخت AFC برای تیم‌های آسیایی

شروط سخت AFC برای تیم‌های آسیایی

کنفدراسیون فوتبال آسیا که قصد دارد باشگاه‌ها را به سطح حرفه‌ای به معنای واقعی برساند شروط مشخصی را برای تمامی باشگاه‌های قاره آسیا تعیین کرده است.

اعتمادآنلاین| کنفدراسیون فوتبال آسیا که قصد دارد باشگاه‌ها را به سطح حرفه‌ای به معنای واقعی برساند شروط مشخصی را برای تمامی باشگاه‌های قاره آسیا تعیین کرده تا به آنها مجوز حرفه‌ای بدهد. شروطی مثل داشتن زمین تمرین اختصاصی، آکادمی تیم‌های پایه، ورزشگاه استاندارد جهت برگزاری مسابقات و نداشتن بدهی از جمله شروطی بوده که از گذشته تعیین شده است.  در این فصل اما AFC از باشگاه‌ها خواسته که سرمربی تیم حتما باید مدرک مربیگری حرفه‌ای داشته باشد و باشگاه‌ها نمی‌توانند هر شخصی را که دوست دارند به عنوان سرمربی انتخاب کنند.

 

شرط دیگر AFC برای مدیران عامل باشگاه‌هاست که باید دارای امضای مجاز برای امضای اسنادی مانند قرارداد باشگاه‌ها باشند. به طور مثال در ایران مدیران عامل باشگاه‌ها باید امضایشان در ثبت شرکت‌ها به ثبت رسیده باشد تا امضای آنها مورد تایید در بحث قرارداد بازیکنان قرار  بگیرد.

 

برخی از باشگاه‌های فوتبال ایران که مشکل بدهی ندارند با چنین مشکلاتی از جمله نداشتن سرمربی دارای مدرک حرفه‌ای مواجه هستند.

 

منبع: فارس

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها