12/4/2020
جمعه، ۱۴ آذر ۱۳۹۹
تظاهرات مخالفان نتانیاهو در 1200 نقطه اراضی اشغالی

تظاهرات مخالفان نتانیاهو در 1200 نقطه اراضی اشغالی

رسانه های رژیم صهیونیستی از تظاهرات شنبه شب علیه بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این رژیم در بیش از 1200 نقطه اراضی اشغالی و درگیری بین پلیس و تظاهرکنندگان در تل آویو خبر دادند.

اعتمادآنلاین| رسانه های عبری زبان گزارش دادند که برای دومین هفته متوالی ، اراضی اشغالی فلسطین شاهد اعتراضات ده ها هزار نفری علیه سیاست بنیامین نتانیاهو در بیش از 1200 نقطه بود.

 

این رسانه ها تظاهرات شب گذشته در اراضی اشغالی را بی سابقه توصیف کردند.

 

رسانه ها همچنین گزارش دادند پس از یورش معترضان به یک ایست بازرسی نیروهای پلیس، درگیری بین پلیس و تظاهرکنندگان به وجود آمد.

 

وب سایت i24NEWS نوشت که جنبش "پرچم های سیاه اسرائیل" همچنان ادامه دارد؛ اعتراضاتی که خواستار استعفای نتانیاهو است و شنبه شب به تجمع هزاران اسرائیلی در صدها نقطه انجامید.

 

این وب سایت، اعلام کرد در تل آویو دو اعتراض برگزار شد، اولی در میدان رابین و تظاهرات دوم در میدان تئاتر "حبیما".

 

همچنین از جمله شهرهایی که تظاهرات در آنها برگزار شد: قدس اشغالی، حیفا و سایر شهرها ، پل ها و تقاطع ها بود. تظاهرکنندگان پرچم های رژیم صهیونیستی و پرچم های سیاه و بنرهایی را حمل میکردند که شامل نوشته هایی در محکومیت نتانیاهو بود. "

 

این همزمان با تعطیلات یهودیان موسوم به "شادی تورات" و تعطیلی اعمال شده برای مبارزه با شیوع کرونا است که طبق آن صهیونیست ها نباید از منازلشان بیش از هزار متر دور شوند.

 

جنبش "پرچمهای سیاه" که از سازمان دهندگان این اعتراضات است برخی نیروهایش را در نزدیکی تظاهرات شمال تل آویو مستقر و اعلام کرد پلیس رژیم صهیونیستی با برخی از خشونت ها علیه تظاهرکنندگان از سوی طرفداران نتانیاهو برخورد نمی کند.

 

به گفته رسانه های اسرائیلی ، "پلیس مانع رسیدن گروهی متشکل از 130 دوچرخه سوار ، که برخی از آنها پرچم داشتند، به منزل شخصی نتانیاهو، در شهر قیصریه شد.

 

تظاهرکنندگان تأکید کردند که محدودیت های اعمال شده کرونایی را حفظ می کنند اما پلیس مدعی شده دوچرخه سواران قواینن و محدودیت های اعمالی برای مقابله با شیوع کرونا را رعایت نکرده و جریمه نقدی شدند. "

 

هفته گذشته ، پلیس رژیم صهیونیستی 13 تن را به ظن "تلاش برای سرقت از ایست بازرسی پلیس که در نزدیکی محل اقامت رسمی نتانیاهو در قدس اشغالی ایجاد شده دستگیر کرد.

 

رادیو رژیم صهیونیستی گزارش داد که تظاهرکنندگان قبلاً اعلام کرده بودند که ایست بازرسی پلیس آنها را در معرض خطر قرار می دهد.


نتانیاهو تظاهرات را تلاشی برای "زیر پا گذاشتن دموکراسی" می داند و رسانه های صهیونیستی را به "تحریک علیه خود" متهم می کند.

 

منبع: ایسنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها