12/1/2020
سه شنبه، ۱۱ آذر ۱۳۹۹
شهدای خان‌طومان مانع از نزدیک شدن داعش به مرزهای ایران شدند / محسن رضایی روایت می‌کند

شهدای خان‌طومان مانع از نزدیک شدن داعش به مرزهای ایران شدند / محسن رضایی روایت می‌کند

محسن رضایی در صفحه اینستاگرامش نوشت: سربازان ایران با فداکاری خود در خان طومان و مناطق در حال منازعه مانع از نزدیک شدن داعش به مرزهای ایران شدند

اعتمادآنلاین| سردار سرلشکر پاسدار محسن رضایی فرمانده سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس، در صفحه اینستاگرام خود با گرامیداشت حماسه شهدای مدافع حرم در خان طومان نوشت: «بازگشت پرافتخار پیکر شهیدان عالی مقام، رضا حاجی زاده، علی عابدینی، محمد بلباسی، محمود رادمهر و حسن رجایی فر از استان مازندران و شهید زکریا شیری از استان قزوین و شهید محمد سلمانیان از استان البرز و شهید مهدی نظری از استان خوزستان که با فداکاری خود در خان طومان و مناطق در حال منازعه مانع از نزدیک شدن داعش به مرزهای ایران شدند را گرامی می‌داریم و تمام قد در مقابل پیکر پاک و مقدس آنها می ایستیم.

 

خان طومان یا همان شهرک 10000 نفره‌ای که با هجوم جنایتکاران تکفیری از سکنه و زندگی خالی شده بود، به جهت اشراف به شاهراه مواصلاتی اعزاز که حلب را به دمشق متصل می‌کرد نقطه استراتژیکی محسوب می شد که در سال 92 به تصرف جبهه النصره در آمد. خان طومان پس از آن به بارانداز تکفیری‌ها بدل گردید و نفرات و تجهیزات با تسلط بر این منطقه برای تکفیری ها ارسال می‌شد.


این نقطه حساس با عملیات غیور مردان مقاومت از جبهه النصره باز پس گرفته شد و پس از آن روحیه عوامل تکفیری و اربابانشان در هم خرد شد.

این شکست آمریکا را به پیشنهاد مذاکره و آتش بس با طرف‌های درگیر کشاند.»

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها