12/1/2020
سه شنبه، ۱۱ آذر ۱۳۹۹
موشک ناسا بعد از نیم قرن سرگردانی راهی زمین شد
«اعتمادآنلاین» گزارش می‌دهد:

موشک ناسا بعد از نیم قرن سرگردانی راهی زمین شد

ناسا اعلام کرد یکی از موشک‌هایش که نیم قرن پیش به فضا پرتاب شده بود اکنون راه خود را به سوی زمین یافته و به مدار زمین نزدیک می‌شود.

اعتمادآنلاین| ناسا اعلام کرد یکی از موشک‌هایش که نیم قرن پیش به فضا پرتاب شده بود اکنون راه خود را به سوی زمین یافته و به مدار زمین نزدیک می‌شود.

 

به گزارش اعتمادآنلاین، به نقل از دیلی‌میل، این موشک که در سال 1966 برای فرود در سطح ماه به فضا پرتاب شده بود از مسیر خود خارج و ارتباطش با زمین به طور کامل قطع شد تا اینکه از ماه گذشته مجدداً سروکله‌اش در مدار زمین پیدا شده است.

 

به نوشته این روزنامه، ماه گذشته بود که یک شیء ناشناس به حجم یک اتوبوس در فضا مشاهده شد. ابتدا این تصور به وجود آمد که یک سیارک است از این رو بر آن نام «SO 2020» گذاشته شد، اما سپس کاشف به عمل آمد که این همان موشک سرگردانی است که «سنتور» نام داشته و سفینه آمریکایی «سروایر لاندر 2» را 54 سال پیش به فضا برده بود.

 

این موشک بعد از جدا شدن سفینه جذب مدار اطراف خورشید شد تا در سایه شکست تلاش سفینه برای نشستن روی سطح ماه که به دلیل آتش‌سوزی پیش‌رانش به وقوع پیوست، سرنوشت این موشک نیز به فراموشی سپرده شد.

 

یکی از کارشناسان ناسا در این باره می‌گوید: جسمی که اکنون به سوی زمین در حال حرکت است طی سال‌ها دور خورشید می‌چرخید و این اتفاق برای یک سیارک غیرعادی است. این جسم در حال حاضر با سرعت 1500 مایل در ساعت به سوی زمین حرکت می‌کند که این سرعت کمی برای حرکت یک سیارک است، اما تصور می‌کنیم مجدداً جذب مدار خورشید شده و از زمین دور شود.

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها