12/2/2020
چهارشنبه، ۱۲ آذر ۱۳۹۹
ایده‌آل این است که اصول‌گرایان با یک کاندیدا وارد انتخابات 1400 شوند
سید کمال سجادی، سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری:

ایده‌آل این است که اصول‌گرایان با یک کاندیدا وارد انتخابات 1400 شوند

سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری گفت: انتخابات 96 تجربه تلخی بود؛ حدود 4 کاندیدای اصول‌گرا در این انتخابات ثبت نام کردند که در نتیجه رأی‌ها تقسیم شد و این درسی برای اصول‌گرایان شد که اگر می‌خواهند به انتخابات ورود پیدا کنند، باید بر روی یک نفر اجماع کنند.

اعتمادآنلاین| «سید کمال سجادی»، سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری، در رابطه با برنامه‌های این جبهه برای انتخابات 1400 گفت: بعد از اتمام انتخابات مجلس، هنوز جلسه‌ای در رابطه با انتخابات ریاست جمهوری برگزار نکردیم اما در آینده در این زمینه جلسه خواهیم داشت. نکته حائز اهمیت این است که به دلیل اینکه اعضای جبهه پیروان خط امام و رهبری، حقوقی هستند و شامل دبیران کل 18حزب هستند، خود تشکل‌ها و احزاب عضو ساوکارهایی را برای خود، تعریف کردند.

 

این فعال سیاسی اصول‌گرا افزود: به عنوان مثال جامعه اسلامی کارمندان کاندیداهایی را که احتمال دارد وارد صحنه انتخابات شوند و ثبت‌نام کنند، مورد بررسی قرار گرفته است؛ حتی برخی از کاندیداها برای جلب حمایت تماس‌هایی با ما گرفتند که از گفتن نام آنها معذور هستم.

 

سجادی ادامه داد: به نظر می‌رسد که سایر احزاب و گروه‌های عضو جبهه پیروان خط امام و رهبری نیز بررسی‌ها را در مورد کاندیداها شروع کردند و با این محوریت، جلسه تشکیل دادند. در مجموع راهبرد جبهه این است که از میان کاندیداهای اصول‌گرا که مورد بررسی قرار می‌گیرند، به یک کاندیدای مشترک برسیم و بر روی آن کاندیدا اجماع شود. کمااینکه در انتخابات گذشته هم به همین صورت بود، بر روی یک نفر اجماع صورت گرفت و رأی قابل توجهی را هم، بدست آورد.

 

سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری در واکنش به اینکه در انتخابات 96 اصول‌گرایان با تعدد کاندیداها مواجه بودند، تصریح کرد: این انتخابات تجربه تلخی بود. حدود 4 کاندیدای اصول‌گرا در این انتخابات ثبت نام کردند که در نتیجه رأی‌ها تقسیم شد و این درسی برای اصول‌گرایان شد که اگر می‌خواهند به انتخابات ورود پیدا کنند باید بر روی یک نفر اجماع کنند، همانطور که در انتخابات قبلی به همین صورت عمل کردند. لذا ایده‌آل این است که در انتخابات 1400 فقط یک نامزد اصول‌گرا وارد میدان رقابت شود.

 

سجادی در پاسخ به اینکه شنیده‌ها حاکی از آن است که چهره‌های اصول‌گرایی نظیر ضرغامی و سعید جلیلی قصد ورود به انتخابات 1400 را دارند، آیا جبهه پیروان خط امام و رهبری در مورد این افراد گفتگو کرده است؟ خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه از طرف افراد اجازه ندارم، نام ببرم و این افراد هم هنوز تکلیف خود را مشخص نکردند لذا از بُردن نام، معذور هستم اما مشهوراتی در مورد چهره‌ها وجود دارد که همان موارد را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

 

این فعال سیاسی اصول‌گرا در مورد اینکه تاکنون حزب موتلفه، جامعه اسلامی مهندسین و یا سایر احزاب اصول‌گرا که عضو جبهه پیروان خط امام و رهبری هستند، فردی را برای کاندیداتوری انتخابات 1400 معرفی کردند؟ یادآور شد: خیر، تاکنون فردی را معرفی نکردند اما آن احزاب هم در حال بررسی کاندیداها هستند منتها نتیجه این بررسی‌ها فعلا بازتاب بیرونی ندارد.

 

منبع: برنا

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها