12/4/2020
جمعه، ۱۴ آذر ۱۳۹۹
آثار نقاشان ایرانی در حراج آنلاین ساتبیز

آثار نقاشان ایرانی در حراج آنلاین ساتبیز

در حراج پیشِ روی «هنر قرن بیستم خاورمیانه» ساتبیز آثاری از هفت هنرمند ایرانی عرضه می‌شود.

اعتمادآنلاین| حراج «هنر قرن بیستم خاورمیانه» ساتبیز هفته آینده برگزار می شود و در جریان آن آثاری از صادق تبریزی، سهراب سپهری، مسعود عربشاهی، بهمن محصص، فرامرز پیلارام، حسن قائمی و فریدون رحیمی آسا عرضه خواهد شد.

 

در جریان این حراج، تابلو نقاشی «لیلی و مجنون» ـ اثر صادق تبریزی ـ از پیشگامان مکتب سقاخانه به فروش گذاشته می‌شود. این اثر که کمتر دیده شده، سال 1338 خلق شده و قیمتی تخمینی بین 3 تا 4 هزار پوند برای آن در نظر گرفته شده است.

 

صادق تبریزی پاییز سال 96 در سن 79 سالگی در لندن درگذشت.

 

همچنین اثر بهمن محصص که Personaggio I نام دارد، سال 1968 میلادی کشیده شده و قیمت تخمینی این تابلو چیزی بین 70 تا 90 هزار پوند برآورد می‌شود.

 

اثر بی‌عنوان پیلارام هم که با استفاده از رنگ متالیک، جوهر، مداد و گواش روی کاغذ کشیده شده بین 60 تا 80 هزار پوند برآورد قیمت شده است.

 

در حراج «هنر قرن بیستم خاورمیانهِ» ساتبیز که به دلیل شیوع ویروس کرونا از 20 تا 27 اکتبر (29 مهر تا 6 آبان) به صورت آنلاین برگزار می‌شود، بیش از 100 اثر از هنرمندان مطرح منطقه به فروش گذاشته می‌شود.
 

حراج پیشین ساتبیز که از 27 تا 31 مارس 2020 (8 تا 12 فروردین 99) به دلیل شیوع ویروس کرونا در لندن به صورت آنلاین برگزار شد، فروشی بیش از 2 میلیون پوند را ثبت کرد.

 

منبع: ایسنا 

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها