10/29/2020
پنج شنبه، ۰۸ آبان ۱۳۹۹
اعدام فدرال یک زن در آمریکا بعد از 70 سال

اعدام فدرال یک زن در آمریکا بعد از 70 سال

وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرد یک زن را که به قتل محکوم شده با تزریق کشنده در 8 دسامبر اعدام خواهد کرد، این در حالی است که وکلای وی معتقدند او از بیماری روانی رنج می‌برد.

اعتمادآنلاین| وزارت دادگستری آمریکا روز جمعه اعلام کرد قصد دارد یک زن را با تزریق کشنده، در 8 دسامبر (18 آذر) اعدام کند.

 

به گزارش «دویچه وله»، اعدام «لیزا مونتگومری» در ایالت ایندیانا که به انجام قتل در سال 2004 محکوم است، اولین اعدام فدرال یک زن بعد از 70 سال محسوب می‌شود. او همچنین نهمین فردی است که از ماه ژوئیه در آمریکا اعدام می‌شود.

 

 

«بانی هدی» آخرین زنی بود که دولت آمریکا حکم اعدام را برای مجازات او اجرا کرد. اعدام او در سال 1953 از طریق گازگرفتگی انجام شد.

 

یک دادگاه منطقه‌ای در سال 2007 مونتگومری را به دلیل قتل یک زن باردار در سال 2004 به اعدام محکوم کرد؛این در حالی است که وکلای وی معتقدند او هنگام قتل دچار اختلال هذیان (از نشانه‌های جنون و روان‌پریشی) بوده است.

 

«کلی هنری»، وکیل مونتگومری در همین خصوص گفت او نباید اعدام شود زیرا دچار بیماری روانی است و در کودکی مورد آزار و اذیت قرار گرفته است. او اعدام این زن را بی‌عدالتی خواند.

 

منبع: فارس

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها