12/3/2020
پنج شنبه، ۱۳ آذر ۱۳۹۹
آغاز ساخت یک مدرسه 6 کلاسه در «گواتامک» سیستان و بلوچستان

آغاز ساخت یک مدرسه 6 کلاسه در «گواتامک» سیستان و بلوچستان

مراسم خشت گذاری مدرسه 6 کلاسه روستای «گواتامک» سیستان و بلوچستان برگزار شد.

اعتمادآنلاین| گواتامک روستایی دور افتاده در استان سیستان و بلوچستان با مسیری صعب العبور است که پس از انتشار تصاویری از کمبود مدرسه در فضای مجازی، سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور و با دستور وزیر آموزش و پرورش برای رفع محرومیت آموزشی در این بخش، با سرعت وارد عمل شد.

 

مشکلات کمبود فضای آموزشی برای این 79 دانش آموز با استقرار کانکس کلاسی و پیگیری رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور به صورت موقت برطرف شد.

 

مراسم خشت گذاری و آغاز عملیات احداث 6 کلاس درس در این روستا روز گذشته با حضور مهراله رخشانی مهر معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، حسین زهی نماینده مردم خاش در مجلس شورای اسلامی، جبار کوچکی‌نژاد نماینده مجلس شورای اسلامی، رخشانی مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان، حاج اکبر ابراهیمی خیر مدرسه ساز، زهرا گیتی نژاد مدیر عامل موسسه مهرگیتی و جمعی از مسؤولان برگزار شد و تا چند ماه آینده گواتامک صاحب مدرسه 6 کلاسه خواهد شد.

 

اکنون بیش از 600 مدرسه در استان سیستان و بلوچستان توسط نوسازی مدارس در دست ساخت است و در سال 1399 اعتباری بالغ 500 میلیارد تومان به این بخش اختصاص یافته است.

 

منبع: فارس

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها