12/1/2020
سه شنبه، ۱۱ آذر ۱۳۹۹
جنجال‌های سیاسی برنامه‌ریزی برای تامین معیشت مردم را به حاشیه می‌برد
ولی اسماعیلی، نایب رئیس اول کمیسیون اجتماعی مجلس:

جنجال‌های سیاسی برنامه‌ریزی برای تامین معیشت مردم را به حاشیه می‌برد

نایب رئیس اول کمیسیون اجتماعی مجلس، با بیان اینکه استیضاح رئیس‌جمهور را در این شرایط به صلاح نمی‌دانم از این اقدام به عنوان عاملی برای ایجاد جنجال‌های سیاسی یاد کرد که برنامه‌ریزی برای تامین معیشت مردم را به حاشیه می‌برد.

اعتمادآنلاین| ولی اسماعیلی، نایب رئیس اول کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در مخالفت با استیضاح رییس جمهور، گفت: هر نماینده‌ای باید بتواند بر اساس قانون اساسی نظر خود را در مورد استیضاح بیان کند و هیچ کدام از نمایندگان در هر جایگاهی نباید به عنوان سخنگوی مجلس بر این موضوع تاکید کنند.

 

استیضاح رییس جمهور را به صلاح نمی‌دانم

 

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: ما در فراکسیون جبهه مردمی پیرامون طرح سوال از رییس جمهور جلسه داشتیم اما به هیچ جمع‌بندی نرسیدیم.

 

وی تصریح کرد: بنده در شرایط کنونی استیضاح رییس جمهور را به صلاح نمی‌دانم، چراکه با وجود مشکلات اقتصادی در داخل و حوادثی که در حوزه بین‌المللی برای کشورهای هم‌مرز ایران همچون جنگ بین آذربایجان و ارمنستان و اقدامات اسرائیل در کشورهای حاشیه خلیج فارس اتفاق افتاده است باید مدبرانه و با عقلانیت پیش برویم.  

 

عملکرد آقای روحانی قابل دفاع نیست

 

عضو شورای مرکزی فراکسیون جبهه مردمی، خاطرنشان کرد: البته عملکرد آقای روحانی اصلا قابل دفاع نیست، اما باید موقعیت‌ها را نیز در نظر بگیریم، کما اینکه در شرایط کنونی که گرانی بر مردم فشار وارد کرده است با استیضاح رییس جمهور مشکلی حل نمی‌شود و مدیریت واحدی که کج دار و مریز حرکت می‎‌کند نیز از دست می‌رود و در نهایت به ملت آسیب می‌رسد.

 

وی افزود: استیضاح رییس جمهور بهانه‌ای برای فضاسازی معاندان در خارج از کشور و جنجال‌های سیاسی و شعارهای پوپولیستی در داخل می‌شود و تامین معیشت مردم به عنوان اولویتی مهم را به حاشیه می‌برد.

 

مجلس باید برای ارتقا معیشت مردم و حوزه فرهنگی تلاش کند

 

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، یادآور شد: رهبر معظم انقلاب در اولین بیاناتشان خطاب به نمایندگان مجلس یازدهم بر ضرورت توجه به معیشت و فرهنگ تاکید فرمودند که لازم است برای ارتقا این دو مهم به دولت کمک کنیم.

 

نایب رییس اول کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: ما به غیر از مطالبه‌گری از دولت باید موقعیت‌سنجی هم داشته باشیم و این موضوع را مورد توجه قرار دهیم که مدت زمان زیادی از این دولت باقی نمانده است و مجلس نیز بجای پرداختن به حواشی باید تنها از طریق نظارت، بخش‌های مختلف دولت را به کار کردن وادار کند.

 

منبع: خانه ملت 

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها